Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Setki nieszczepionych pracowników służby zdrowia zbliża się do terminu stanowego

Około 2000 pracowników lokalnej służby zdrowia nie zostało zaszczepionych 15 godzin przed terminem utraty pracy.

DHB spotkał się wczoraj z pracownikami i zaoferował kilku z nich możliwość zaszczepienia się w ostatniej chwili.
Zdjęcie: 123rf

Na dzień dzisiejszy nikt nie może pracować w opiece zdrowotnej, chyba że otrzymał co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid-19 lub nie jest zwolniony z mandatu rządowego.

Gerard Hehir z Unite Union reprezentuje sześciu strażników szpitala Waikato, którzy podjęli decyzję o rezygnacji.

Mieli wczoraj spotkanie w ostatniej chwili z DHB, jedno z serii w ciągu ostatnich kilku tygodni.

„Ludzie mieli okazję się nad tym zastanowić, odpowiedzieć, poświęcić trochę czasu i przekazać więcej informacji” – powiedział.

Powiedział, że choć od dziś nie mogą pracować, to w tym tygodniu będą mieli kolejne spotkanie, szansę na zmianę zdania przed rozwiązaniem umów.

Inne banki DHB również spotkały się wczoraj z pracownikami, z których większość oferowała możliwość szczepień w ostatniej chwili.

Nie jest jasne, ile osób dokonało tego samego wyboru systemu Waikato.

Rzecznik wszystkich okręgowych rad ds. zdrowia powiedział wczoraj o 9 rano, że szacuje się, że około 2 lub 3 procent z ich 80 000 pracowników w całym kraju nie jest zaszczepionych – od 1600 do 2400 osób.

Dodała, że ​​minie kilka dni, zanim poznają ostateczną liczbę.

Szacunki te nie uwzględniały dziesiątek tysięcy wykonawców, którzy pracowali w szpitalach, wykonując takie prace, jak stolarstwo, przygotowywanie posiłków i transport pacjentów.

Menadżerom okręgowym Manukau DHB powiedziano, że są odpowiedzialni za sprawdzanie każdego wykonawcy przychodzącego na miejsce, aby wykonać pracę dla swojego zespołu.

Obowiązki wykraczają poza DHB i obejmują osoby pracujące w społeczności – lekarzy pierwszego kontaktu, fizjoterapeutów, psychologów, położne, kręgarzy i inne.

Brian Petty, dyrektor medyczny College of General Practitioners, powiedział, że próbował również ustalić, ilu z 5000 lekarzy pierwszego kontaktu nie było zaszczepionych.

READ  Chiny: 21 biegaczy ginie w ekstremalnych warunkach pogodowych podczas wyścigu przełajowego

Wiedział, że pracę straci też około 20 pielęgniarek i recepcjonistek.

Organizacje pielęgniarek i położnych również czekały na numery NBD, aby zobaczyć, jak wpłynęło to na ich zawód.

Organizacja pielęgniarek Kaiwhakahaere Kerri Nuku powiedziała, że ​​w całym kraju pracuje niewielka liczba około 50 000 pielęgniarek.

Osobiście znała sześciu, którzy wciąż się wahali, ale także niektórych, którzy się wahali, a potem zdali sobie sprawę, że ich praca jest ważniejsza i zostali zaszczepieni.

Alison Eddy, dyrektor naczelna College of Midwives, powiedziała, że ​​martwi się utratą położnych z siły roboczej, ponieważ było to już tak stresujące.

Huhair powiedział, że związek wspiera swoich pracowników, ale popiera mandat.

Kiedy przeprowadziła ankietę wśród pracowników DHB, na każdą niezdecydowaną odpowiedź na temat szczepionki było wielu, którzy mówili, że praca z osobami, które nie zostały zaszczepione, byłaby niewygodna.

„To naprawdę poważny problem, jeśli ludzie tracą pracę, ale jest to również bardzo poważny problem dla osób, które martwią się o swoje zdrowie i zdrowie swoich rodzin” – powiedział.