Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Scott Morrison podobno jeszcze nie wyprowadził się z domu Kirribelli

Globalizm

Scott Morrison, były premier Australii, opuszcza dom Kirribelli rano po porażce z rąk przywódcy Partii Pracy Anthony’ego Albanese’a. Zdjęcie/NCA NewsWire, Simon Pollard

Były premier Australii Scott Morrison jeszcze nie wyprowadził się z Kirribelli House, mimo swojej porażki w wyborach federalnych prawie dwa tygodnie temu.

Dom Kiribellego jest teraz domem Anthony’ego Albanese’a po tym, jak został 31. premierem Australii, ale Morrison został tam niedawno zauważony w ostatnią niedzielę.

Rzecznik Morrisona powiedział NCA NewsWire, że były premier wciąż wyprowadza się z Kirribilli House, drugiej oficjalnej rezydencji premiera w Sydney.

Zrozumiałe jest, że Morrison daje swojemu domowi w Sydney Sutherlandshire odrobinę farby i dekoruje go przed powrotem do życia z żoną Jenny i córkami Lily i Abby.

Morrison poszedł w ślady swoich liberalnych poprzedników, Johna Howarda i Tony’ego Abbotta, czyniąc z wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego Sydney Harbour Palace swój rodzinny dom w czasie sprawowania urzędu.

Ale Morrison jest teraz posłem, który nie ma prawa własności.

„(On jest) w trakcie odchodzenia” – powiedział jego rzecznik.

– Masz dwa tygodnie do wyjazdu.

„To jest protokół. Więc nie ma opóźnień”.

Morrison wyprowadził się już z The Lodge, głównej oficjalnej rezydencji premiera w Canberze.

Plotki o tym, że odmówił zmiany stanowiska, wywołały burzę w mediach społecznościowych, a na Twitterze pojawił się hashtag #SquatMorison.

Pobyt Morrisona w domu powoli zbliża się do przedłużonego odejścia Howarda, ponieważ w 2007 roku ponowne rozpoczęcie przejścia zajęło mu 16 dni.

W zeszły czwartek w motelu widziano pick-upa, który pomagał Morrisonowi i jego rodzinie wyjechać.

Ofiara powodzi, Nikki Durant, która kiedyś czyściła basen Morrisons, mieszkała w rodzinnym domu Sutherlandshire w Sydney, po tym, jak jej dom w Northern Rivers został zniszczony w niszczycielskich powodziach w NSW.

Morrison ustąpił ze stanowiska lidera Partii Liberalnej po historycznej porażce w wyborach federalnych.

READ  Konfrontacja z Chinami grozi dolaniem paliwa do wyścigu zbrojeń Indo-Pacyfiku

Potwierdził, że pozostanie w parlamencie jako członek siedziby Cooka w Sydney.