Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Scott Morrison i jego żona Jenny składają kwiaty na cześć pięciorga dzieci zabitych w tragedii na tasmańskim dmuchanym zamku.

Pięcioro dzieci zginęło, a kilka innych zostało rannych w strasznym wypadku na dmuchanym zamku w szkole na Tasmanii. Wideo / Sky News

Premier Australii Scott Morrison i jego żona Jenny oddali hołd pięciorgu dzieci, które zginęły w przerażającej tragedii skokowej na zamku Tasmania.

Para złożyła szczególny szacunek, składając kwiaty pod rosnącym pomnikiem przed szkołą podstawową Hillcrest w Devonport, gdzie zginęli Peter Dodd, Jane Marie Jones, Addison Stewart, J. Sheehan i Zane Mellor.

Szkoła świętowała ostatni dzień roku szkolnego 2021 „Wielkim Dniem In”, zanim wiatry spowodowały podniesienie skaczącego zamku i nadmuchiwanych piłek zorbów, w których dziewięcioro dzieci spadło z wysokości 10 metrów.

Na zdjęciach premier i jego żona ocierają łzy z oczu, gdy składają kwiaty pod pomnikiem rosnących dzieci.

Pozostawiono odręczne notatki z kwiatami, które brzmiały: „W pamięci tych pięknych dzieci, których już z nami nie ma”.

„Nasze serca są złamane z powodu rodzin i społeczności, które zostawił. Myśląc o was wszystkich”.

Scott Morrison i jego żona Jenny składają kwiaty pod pomnikiem.  Zdjęcie / NCA NewsWire / Grant Finney
Scott Morrison i jego żona Jenny składają kwiaty pod pomnikiem. Zdjęcie / NCA NewsWire / Grant Finney

Morrison był wzruszony, gdy klęczał przez minutę ciszy, czytając listy pozostawione przez rozbite społeczeństwo.

Pocieszał swoją żonę, która upadła.

Wizyta emocjonalna ma miejsce po tym, jak premier ogłosił 800 000 dolarów na finansowanie poradnictwa i wsparcia zdrowia psychicznego dla społeczności tasmańskiej.

Morrison opisał incydent jako „przerażającą, niewyobrażalną i niewyobrażalną tragedię”, zanim ogłosił 800 000 dolarów na wsparcie rodzin i społeczności w zakresie poradnictwa i innych usług w zakresie zdrowia psychicznego.

„Rozmawialiśmy, że potrzebne będzie stałe doradztwo i inne formy wsparcia emocjonalnego, zwłaszcza wsparcie zdrowia psychicznego” – powiedział.

Po rozmowach z sekretarzem zdrowia i innymi doradcami premier powiedział, że dla osób udzielających pierwszej pomocy będzie 250 000 dolarów, a dla szerszej społeczności 550 000 dolarów.

Ofiary Tragedii Zamkowego Skoku: Peter Dodd (w środku), Jane Marie Jones (na górze po lewej), J. Sheehan (na górze po prawej), Addison Stewart (na dole po prawej) i Zane Mellor (na dole po lewej).
Ofiary Tragedii Zamkowego Skoku: Peter Dodd (w środku), Jane Marie Jones (na górze po lewej), J. Sheehan (na górze po prawej), Addison Stewart (na dole po prawej) i Zane Mellor (na dole po lewej).

Środki zostaną wpłacone do Tasmanian Primary Health Network i udostępnione przez okres 18 miesięcy.

READ  Penny Wong i Jacinda Ardern żartują na Forum Wysp Pacyfiku

„Wiemy, że wsparcie będzie potrzebne nie tylko w ciągu najbliższych kilku tygodni, ale będzie potrzebne przez wiele, wiele miesięcy, aby rozpocząć proces powrotu do zdrowia” – powiedział Morrison.

Dodatkowe doradztwo urazowe dla osób biorących udział w wypadku będzie wliczone w 250 000 USD.

Usługodawcom oferowane będą szkolenia z zakresu traumy i pierwszej pomocy psychologicznej.

500 000 USD obejmuje 200 000 USD na dodatkową traumę i doradztwo w społeczności, 200 000 USD na opiekę nad głową, lokalną traumę i rozszerzone wsparcie dla młodzieży.

W 2022 r. zostanie również przyznane 100 000 USD wsparcia na powrót do szkoły, w tym szkolenia i mentoring dla nauczycieli i personelu, a 50 000 USD zostanie przeznaczone na zdrowie psychiczne społeczności.

„To bardzo straszny i straszny czas dla mieszkańców Tasmanii. Chciałbym wyrazić nasze najgłębsze kondolencje w szczególności pięciu rodzinom, które straciły te cenne maluchy” – powiedział w sobotę rano mediom z Hobart.

„Myślimy też o rodzinach trójki, które wciąż są w bardzo krytycznym stanie”.

Scott Morrison i jego żona Jenny byli wzruszeni hołdem.  Zdjęcie / NCA NewsWire / Grant Finney
Scott Morrison i jego żona Jenny byli wzruszeni hołdem. Zdjęcie / NCA NewsWire / Grant Finney

Morrison powiedział, że „nie ma słów, tylko modlitwy” dla Tasmańczyków i społeczności dźwigającej ten ciężar.

„Będzie to ciężki ciężar i obciąży ich” – powiedział.

„Czy pierwsi ratownicy, nauczyciele, przyjaciele, rodzina, P&C w Hillcrest w Australii są z nimi, a my opłakujemy z nimi i opłakujemy z nimi”.

Policja tasmańska opisała ten incydent jako „znaczące lokalne zdarzenie związane z wiatrem”, ponieważ dochodzenia i udział WorkSafe Tasmania trwały nadal.

Troje dzieci pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym, a jedno wraca do zdrowia w domu po wypisaniu.

Premier Tasmanii Peter Gutwin podziękował Morrisonowi za wsparcie, a także premierom całej Australii, którzy „wyciągnęli rękę i zaoferowali wsparcie”.

„Mogę jeszcze raz powiedzieć wszystkim dotkniętym tą straszną tragedią oraz rodzinom pięciorga dzieci, które zmarły, że słowa nie mogą wyrazić współczucia, które odczuwam” – powiedział Gutwin.

READ  Covid-19: Canterbury wyprzedza Auckland pod względem liczby przypadków w szkołach

„Tasmańczycy odczuwają falę współczucia w całym tym kraju”.

Komisarz tasmańskiej policji Darren Heine został zapytany przez reporterów, czy zamek do skakania był na ziemi, zanim został w powietrzu.

Wielokrotnie unikał pytania podczas piątkowej porannej konferencji prasowej, wraz z pytaniami o kule zorb, które również zostały wystrzelone w powietrze wraz z nadmuchiwanym zamkiem.

„Czy skakanie zamków było w ogóle ograniczone?” Zapytał reporter, a Heine po prostu odpowiedział: „To jest część śledztwa.

„Można śmiało powiedzieć, że ranni byli w zamku. Musimy wspólnie rozłożyć ruchy poszczególnych osób, abyśmy mogli przedstawić lekarzowi medycyny sądowej pełny obraz”.