Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Scott Dixon znów jest szybki na treningu Indy 500, rumieniąc się dla Scotta McLaughlina

Scott Dixon dotrzymał kroku, gdy wznowiono treningi przed Indianapolis 500, ale był to kłopotliwy moment dla innego kierowcy Kiwi, Scotta McLaughlina.

po dniu Zdobycie pierwszego miejsca w ostatniej sesji kwalifikacyjnejDixon ustanowił drugi najszybszy czas na treningu we wtorek (NZT).

Rekord Dixona wynoszący 368,54 kilometrów na godzinę został pobity tylko przez młodego Hiszpana Alexa Palo 369,249 kilometrów na godzinę.

Pierwszy zdobywca pole position Scott Dixon był faworytem publiczności po wznowieniu treningu Indianapolis 500 we wtorek.

Daron Cummings/AFP

Pierwszy zdobywca pole position Scott Dixon był faworytem publiczności po wznowieniu treningu Indianapolis 500 we wtorek.

Drużyna Chipa Ganassiego w Dixon cieszyła się jeszcze większą radością, gdy Jimmie Johnson ustanowił trzeci najlepszy czas z 367 681 km/h, pokonując raz dwa trzy.

Czytaj więcej:
* Przeciwnicy Scotta Dixona zachwyceni latającym Kiwi w Indy 500
* Scott Dixon twierdzi, że Indy 500 punktów startowych po uratowaniu cudownego kolegi
* Formuła 1: Max Verstappen wygrywa w Barcelonie, gdy Ferrari potyka się

McLaughlin, który wystartuje na 26. pozycji w wyścigu w przyszły poniedziałek (NZT) po nieudanym meczu kwalifikacyjnym, był 15..

McLaughlin osiągnął 362,530 km/h, aby pokazać, że w dniu wyścigu może pracować na boisku, ale będzie musiał zachować szczególną ostrożność na pasie.

McLaughlin we wtorek przetoczył swojego Penske-Chevroleta, wychodząc z bagażnika.

Na szczęście korytarz szybu nie był w tym czasie zajęty i nic nie miało kontaktu. McLaughlinowi szybko pomogli wrócić do swojej strefy zespołowej zawodnicy z Andretti Autosport, którzy byli w następnym polu.

Będzie to kontynuacją idei McLaughlina, zgodnie z którą IndyCars są „najczystszymi na świecie”.

NBC

Tylko jego kolega z drużyny mógł patrzeć na asa kiwi, który dał niesamowitego finalistę w The Brickyard.

Pochodzący z Australian Supercars, gdzie był trzykrotnym mistrzem, McLaughlin powiedział AAP, że koleżeństwo w IndyCars nie przypomina niczego, co widział od dzieciństwa, a postacie na padoku należą do największych i najlepszych w tym sporcie.

„Pochodzę z łańcucha pełnego dźgnięć w plecy i uwielbiam, jaka jest czysta” – powiedział McLaughlin.

„Możesz świetnie się bawić na torze wyścigowym, ale czuję, że wszyscy możecie potem wypić razem piwo. Wszyscy mamy piłkę, ponieważ jest tak czysta, nie ma BS, nie ma gówna, a jeśli masz dramat, mówisz o tym sobie nawzajem w twarz”.

W dniu treningu doszło do gwałtownego zderzenia Daltona Kellette’a, który uderzył w ścianę na pierwszym zakręcie, podczas gdy Kanadyjczyk próbował wyprzedzić Francuza Romaina Grosjeana z zewnątrz.

Żółta flaga zgasła na 30 minut, ale Kellettowi udało się uniknąć wypadku i oczekuje się, że on i jego samochód będą gotowi do ostatniego treningu w sobotę.

READ  Vedet zmierzy się w ćwierćfinale z Janem Krzysztofem Dudą