Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Scotiabank porzuca CV rekrutacyjne do kampusu, powiększając pulę kandydatów

Scotiabank porzuca CV rekrutacyjne do kampusu, powiększając pulę kandydatów

Toronto – Kanadyjczycy poszukujący staży, staży w kooperacji i stanowisk absolwentów w Scotiabank nie muszą już poprawiać swoich życiorysów.

Toronto – Kanadyjczycy poszukujący staży, staży w kooperacji i stanowisk absolwentów w Scotiabank nie muszą już poprawiać swoich życiorysów.

Bank w Toronto usunął ten wymóg w ramach programu rekrutacyjnego na kampusie i zaczął korzystać z ocen z Waterloo w Ontario. Firma technologiczna Plum pomoże znaleźć niewykorzystane talenty i złagodzić bariery w zatrudnieniu wśród niektórych grup demograficznych.

„Usuwamy wszelkie uprzedzenia, które dotyczyłyby miejsca, w którym ktoś chodził do szkoły, jakie prace wykonywał wcześniej i jakie miał lub nie miał możliwości ze względu na jego wychowanie lub okoliczności?” powiedział James Spring, wiceprezes ds. pozyskiwania talentów w Scotiabank.

„(My) usuwamy jak najwięcej z tego i zapewniamy równe szanse”.

Scotiabank zdecydował się wycofać swoją apelację w sierpniu, gdy pojawiły się nowe fale pandemii COVID-19, dodatkowo zakłócając napięty rynek pracy.

Decyzja faktycznie zwiększyła liczbę wizyt w banku dla osób kolorowych i zwiększyła jego retencję.

Wiele firm spędziło ostatnie dziesięciolecia eksperymentując z innowacyjnymi metodami rekrutacyjnymi, takimi jak testy osobowości i dostosowywanie aplikacji, a posunięcie Scotiabank nastąpiło, gdy Hisayuki (Deko) Idekoba, dyrektor generalny firmy macierzystej zajmującej się miejscami pracy Indeed i Glassdoor, wezwał w tym tygodniu firmy do rozwiązania problemu niedoboru pracowników porzucanie CV.

Jednak trochę odważyłem się całkowicie zrezygnować z wznawiania.

„Wiele firm o tym mówi, a niewiele z nich faktycznie to robi” – powiedziała Caitlin MacGregor, dyrektor generalny Bloom. Na czele stoi Scotiabank.

MacGregor powiedział, że na przykład Plum jest używany przez giganta konsultingowego Deloitte, producenta samochodów Hyundaia, a nawet kanadyjski Departament Obrony Narodowej, ale żaden z nich nie zrezygnował całkowicie z klauzuli odwoławczej.

Spiering nadal dostrzega wartość życiorysów i nie będzie karać kandydatów za umieszczenie takiego CV, ponieważ pisanie życiorysów może nauczyć ludzi, jak promować siebie i sprawdzać swoje umiejętności, ale uważa, że ​​nie prosi nikogo o rozszerzenie puli talentów Scotiabank, co stwarza lepsze możliwości dla brak dobrych kandydatów do przeoczenia.

READ  Wielkość i wzrost rynku lakierów do paznokci (2021-2028)

Bank rozpoczyna proces z prawie 1000 stażami studenckimi i 250 stronami współpracy, które rekrutuje na około 300 do 400 wydarzeń rocznie, w tym rozmowy przy kawie, sesje przeglądu biznesowego, hackathony i sponsoring.

Nowy proces rekrutacji został rozszerzony o zespół rekrutacyjny Banku wykorzystujący platformę Plum w celu identyfikacji najbardziej krytycznych wymagań na stanowiska, które chcą obsadzić.

Wymagania sięgają od umiejętności wymyślania innowacyjnych rozwiązań po to, jak ktoś wyznacza cele, monitoruje postępy i realizuje projekty.

Wnioskodawcy następnie wypełniają ocenę Plum z pytaniami dotyczącymi rozwiązywania problemów, osobowości i nastawienia, które odnoszą się do tych wymagań.

Kandydaci otrzymują informacje o swoich talentach, stylu pracy i preferencjach, podczas gdy rekruterzy widzą „wynik dopasowania”, wskazujący przydatność każdego kandydata do roli i innych stanowisk, na które zatrudniają.

Informacje są wykorzystywane do podjęcia decyzji o rozmowie kwalifikacyjnej lub zatrudnieniu.

MacGregor powiedział, że takie podejście pomaga firmom odkrywać talenty w miejscach poza ich tradycyjnymi sieciami i usuwa wiele nieporozumień na temat rekruterów.

„My jako ludzie jesteśmy wadliwi i cały czas błędnie interpretujemy te dane” – powiedziała.

„Myślimy, że studiowanie tego zajęło im pięć lat, więc musi to być spowodowane tym, że nie są zbyt mądrzy”, ale może są ku temu powody finansowe, a może musieli żonglować pracą w niepełnym wymiarze godzin, aby za to zapłacić wszystko i tak zajęło to dłużej.”

Takie oceny często pomagają firmom w bardziej uczciwym porównywaniu kandydatów, powiedział Mitchell Hoffman, profesor nadzwyczajny w Rotman School of Management.

„Prawdopodobnie zmniejsza to znaczenie jakiegoś wyzwalacza uprzedzeń, takiego jak„ Lubię zespół X i ta osoba ma jakiś związek z zespołem X w swoim CV ”- powiedział.

Ale oceny mogą być również długie — Plame zajmuje około 25 minut — i czasami programy mogą mieć problem z rozpoznaniem możliwości przenoszenia niektórych umiejętności, powiedział.

READ  Pepco Group została wyceniona na 4,3 miliarda funtów przed jej pierwszą ofertą publiczną w Warszawie

Scotiabank korzysta z programu od około roku, ale już zauważył korzyści.

W inauguracyjnym roku platforma pomogła bankowi rekrutować z 30 szkół wyższych i uniwersytetów w całym kraju, a prawie 50 procent pracowników ma teraz stopnie naukowe STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

Mniejszości stanowią obecnie prawie 60 procent rekrutów do programu kampusowego, a kobiety stanowią około 50 procent personelu.

Wskaźnik utrzymania w całym programie wzrósł do 46 procent z 26 procent przed uruchomieniem.

Spearing jest dumny z wyników, ale uważa, że ​​poznanie prawdziwych zalet systemu i sposobu, w jaki postępy na platformie powodują rekrutację, zajmie więcej czasu.

„Nadal mamy pracę do wykonania, aby pokazać długoterminowe korzyści”.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press w niedzielę 21 listopada 2021 r.

Firmy w tej historii: (TSX: BNS)

Tara Deschamps, The Canadian Press