Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung, proszę nie idź na swój następny smartwatch

Podczas gdy wszystkie gadżety mają swoje wyzwania projektowe, istnieje problem, który nadal nęka smartwatche – żywotność baterii. Istnieje kilka sposobów na złagodzenie tego, ale niestety wielu producentów smartwatchów wybiera absolutnie najgorsze rozwiązanie: powiększenie smartwatcha.

Najnowszym tego przykładem może być Samsung. według SamMobile RaportFirma rozważa wersję „Pro” nowej generacji Galaxy Watch. Szczegóły były skąpe, z wyjątkiem jednej rzeczy: ten „profesjonalny” model może pomieścić znacznie większą baterię 572 mAh.

Jeśli to prawda, byłoby to znaczące ulepszenie. Jedną z największych skarg jest słaba żywotność baterii użytkownicy Ty masz wzmiankowany z Samsungiem Linia Galaxy Watch 4. Często zdarza się również, że modele „Pro” sprawdzają się jako doskonała opcja z dłuższą żywotnością baterii, lepszymi materiałami i, niestety, największym możliwym ekranem honk.

Seria 7 również zaszokowała rozmiarami Apple Watch
Fot. Vjeran Pavic / The Verge

Możliwe, że Samsung wymyśli sposób na dołożenie większej baterii bez zwiększania rozmiaru zegarka. Jednak ostatnie trendy dotyczące smartwatchów wskazują na coś innego. Weź zegarek Apple. ten Seria 7 Zegarki wzrosły z 40 mm do 41 mm i z 44 mm do 45 mm. że naprawię to burząc Okazało się, że akumulatory serii 7 były o 1,6 procent większe w przypadku średnicy 41 mm i 6,8 procent większe w przypadku akumulatora 45 mm. Większe, zawsze włączone ekrany prawdopodobnie będą wymagały lepszych baterii, aby utrzymać ten sam 18-godzinny czas pracy na baterii.

Winny tego jest również Samsung. ten Zegarek Samsung Galaxy 3 Występował w wariantach 41 mm i 45 mm. Galaxy Watch 4 Classic jest dostępny w rozmiarach 42 mm i 46 mm. Jaka będzie proponowana wersja „Professional”? 43 mm i 47 mm? Można by pomyśleć, że wzrost rozmiaru o 1 mm nie jest powodem do narzekań, ale z czasem się zwiększa.

Jako ktoś z małym nadgarstkiem mogę powiedzieć, że zegarki powyżej 42mm zaczynają czuć się niekomfortowo. (Nie wspominając, że wygląda to kompletnie głupio.) Aby uzyskać tę samą wydajność – zwłaszcza podczas treningów – muszę wprowadzić pewne poprawki w celu dopasowania. I chociaż ludzie wszystkich płci mają różne kształty i rozmiary, wykluczenie mniejszych opcji kończy się wykluczeniem dużej liczby kobiet. W rezultacie traktujesz mniejszych ludzi jako refleksję.

Zegarek na rękę Garmin Fenix ​​7S.

Zegarek Garmin Fenix ​​7S Sapphire Solar 42 mm jest tak duży, jak tylko mogę, zanim stanie się niewygodny.
Zdjęcie: Victoria Song/The Verge

Weźmy na przykład Fenixa 6 i Fenixa 7. Fenix ​​6X Pro jako pierwszy miał ładowanie słoneczne. Osoby z mniejszymi nadgarstkami, które mogły chcieć tej funkcji, musiały poczekać. A teraz, dwa lata później, 51mm Fenix ​​7X jest pierwszym i jedynym modelem, który doczekał się latarki LED. Prawdopodobnie w przyszłości zmieni się na mniejsze rozmiary, ale tylko Garmin może powiedzieć, kiedy. Jako kobieta, która czasami pracuje w nocy, pokochałabym tę funkcję wśród najmłodszych Feniks 7S Testowałem. Ale posiadanie tej przewagi oznacza, że ​​będę musiał poświęcić swój komfort. Jaki jest sens noszenia urządzenia, którego nie chcesz nosić?

W pewnym momencie staje się to nie do utrzymania. Istnieje granica tego, jak nieporęczne mogą być te urządzenia, zanim zyski z baterii zostaną zrekompensowane przez dyskomfort. Źle jest wykluczać potencjalnych klientów, którzy mieszkają w mniejszych ciałach. Częścią tego są tylko obecne ograniczenia technologii noszenia. Poza tym nic jeszcze nie zostało postawione na kamieniu. Samsung mógłby odrzucić cały pomysł na zegarek „Pro”. Ale mimo to mam nadzieję, że firmy te wykorzystają swoje zasoby, aby tworzyć nowe rozwiązania tego problemu, a nie zawsze wybierać łatwą drogę.

READ  Odtwarzanie opóźnione do 2022 r. ze względu na konieczność przejrzenia całej przenośnej konsoli