Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sajid Javid atakuje „śmieszne tweety Nicki Minaj” o ciosach Covida

Minister zdrowia wypowiedział się przeciwko piosenkarzowi w środę rano po tym, jak napisała na Twitterze, że ślub „kuzyna przyjaciela” na Trynidadzie został odwołany, ponieważ jego jądra spuchły po wstrzyknięciu.

Pan Javid został zapytany o „bezpodstawny” tweet Minaj i czy powinien on zostać usunięty przez firmy zajmujące się mediami społecznościowymi.

Powiedział Sky News: „Nie chcę zwracać uwagi na tak absurdalne tweety.

„Ludzie, którzy są w oczach opinii publicznej, niezależnie od tego, czy są celebrytami, politykami, czy kimkolwiek są, powinni być bardzo ostrożni ze swoim językiem i na pewno nie powinni rozpowszechniać kłamstw”.

W rozmowie z BBC Breakfast dodał: „Oczywiście, jeśli chodzi o coś takiego jak szczepionki ratujące życie – szacujemy, że w tym kraju z powodu naszego programu szczepień jest o 112 000 mniej zgonów – powinni oni naprawdę uważać na to, co mówią, i nie rozsiewać kłamstw”.

Gospodarz Good Morning Britain, Richard Madley, nazwał raperkę „idiotką” za jej „śmieszny” tweet o szczepionkach.

Komentując program we wtorek, powiedział: „Co za idiotka, ona nie rozumie, że ten absurdalny tweet wyrządza prawdziwą szkodę”.

Minaj wydawał się zanurzać na Twitterze we wtorek rano po fałszywym filmie, który opublikował w The Late Show ze Stephenem Colbertem.

Odtworzono teledysk artysty do utworu Super Bass, a jego słowa były żartem: „Powiedziałem: „Przepraszam, los tego gościa powinien zostać opowiedziany jego ponad 20 milionom fanów”.

W retweetingu klipu Minaj napisał: „Nie wymieniłem tego jako powodu, aby nie brać szczepionki. Kłamstwo jest takie zabawne/śmieszne”.

Gwiazda popu odpowiedziała satyrycznym filmem, w którym z brytyjskim akcentem zwracała się do premiera.

W wiadomości wideo powiedziała sarkastycznie: „Tak, witaj premierze, Boris, jestem Nicki Minaj – dzwoniłam tylko, żeby ci powiedzieć, że jesteś niesamowity w wiadomościach dziś rano. I właściwie jestem Brytyjczykiem. tam. Poszedłem tam na uniwersytet. Poszedłem do Oksfordu”.

“Poszedłem do szkoły z Margaret Thatcher. A ona powiedziała mi o tobie tyle miłych rzeczy. Chciałabym przesłać ci mój profil mojej pracy, ponieważ niewiele o mnie wiesz, jestem wielką, wielką gwiazdą w Stany.”

W swoim piśmie dodała: Wyślij to do premiera i powiedz mu, że mnie okłamali. Wybaczam mu. nikt więcej. Tylko on.”

Gniew wybuchł na konferencji Downing Street, kiedy dziennikarz zapytał premiera i głównego doradcę medycznego Anglii o tweet o szczepionkach Minaja.

Raper powiedział w poniedziałek 22 milionom zwolenników: „Mój kuzyn z Trynidadu nie dostanie szczepionki, bo dostał ją jego przyjaciel i jest impotentem. Spuchły mu jądra. Więc po prostu módl się za nią i upewnij się, że czujesz się komfortowo ze swoją decyzją, by nie dać się zastraszyć”.

W odpowiedzi główny doradca medyczny Anglii odrzucił twierdzenia celebryty jako „niepoprawne” i powiedział, że wyraźnie miały one na celu „przestraszenie” ludzi we wtorek.

Profesor powiedział, że raperka powinna się „wstydzić” za „rozpowszechnianie kłamstw” w mediach społecznościowych.

Powiedział we wtorek na konferencji Downing Street: „Krąży wiele mitów… niektóre są wyraźnie śmieszne, a niektóre wyraźnie mają na celu przestraszenie. To jest jeden z nich. To nieprawda.

“Istnieje grupa ludzi, którzy mają dziwne przekonania i to jest w porządku, i dokonują własnych wyborów. Ludzie to dorośli, którym wolno dokonywać własnych wyborów.

“I wielu z tych ludzi, przykro mi to mówić, myślę, że wiedzą, że szerzą kłamstwa, ale nadal to robią. Moim zdaniem powinni się wstydzić.”

Profesor ostrzegał, że publiczne powtarzanie mitów „daje im wiarygodność, której nie potrzebują”.

Pan Johnson skorzystał z okazji, aby uczcić pracę GP w Bexley o imieniu Nikki Kinani.

Dodał: „Nie znam tak dobrze pracy Nicki Minaj, jak prawdopodobnie powinienem, ale znam Nicki Kenani, gwiazdę GP Bexley.

“Powie ci, że szczepionki są świetne i każdy powinien je dostać. Więc wolałabym słuchać Nikki Kinani”.