Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Są tylko dwa sposoby na pokonanie inflacji – a ta giełda opanowała oba

Są tylko dwa sposoby na pokonanie inflacji – a ta giełda opanowała oba

Jego silna pozycja finansowa zwiększa również jego atrakcyjność inwestycyjną. Jak większość przedsiębiorstw użyteczności publicznej, działa z dużym zadłużeniem w celu optymalizacji zwrotów. Dług netto wynosi obecnie 6,5 miliarda funtów, co odpowiada wskaźnikowi zadłużenia około 60%. Ale nie należy tego uważać za „czerwoną flagę” dla inwestorów ze względu na solidny charakter przychodów firmy.

Co więcej, w ostatnich latach podjęła skoordynowany wysiłek, aby przejść z długu indeksowanego na dług o stałym oprocentowaniu, do tego stopnia, że ​​69 procent jej kredytów ma obecnie stałe oprocentowanie, na które nie mają wpływu wysokie stopy procentowe ani wysoka inflacja.

Można raczej oczekiwać, że inflacja będzie miała pozytywny wpływ na jego sytuację finansową, ponieważ zwiększa wartość jego aktywów, a jeśli wartość zadłużenia się nie zmienia, to zmniejsza zadłużenie. Zmniejszenie zadłużenia o 5 punktów procentowych osiągnięte w ubiegłym roku może zostać powtórzone w przyszłości, jeśli inflacja będzie nadal tak gwałtowna, jak oczekiwano.

W ciągu ostatniego roku cena akcji Severn Trent wzrosła o około 20%, ponieważ inwestorzy zwrócili się w stronę defensywnych akcji z referencjami do pokonywania inflacji. Jednak z punktu widzenia Questora przychody firmy wskazują, że nie zostały jeszcze przeszacowane.

Ze względu na perspektywy wzrostu dywidend, dochody zależne od inflacji, które są wysoce odporne na spowolnienie gospodarcze oraz stosunkowo dobrą sytuację finansową, oferuje atrakcyjność inwestycyjną w perspektywie długoterminowej.

Questor mówi: Kup

Wskaźnik: SVT

Cena akcji na zamknięciu: 29,39 £

Przeczytaj najnowszą kolumnę Questora na telegraph.co.uk W każdą niedzielę, wtorek, środę, czwartek i piątek od 5:00.

Przeczytaj Questora zasady inwestowania zanim zastosujesz się do naszych rad.

READ  Polscy prawodawcy odrzucają weto Senatu wobec spornej ustawy medialnej