Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd wyklucza wsparcie finansowe dla osób cierpiących na małpią ospę

Rząd twierdzi, że nie ma planów ukierunkowanego wsparcia finansowego dla tych, którzy muszą izolować małpią ospę.

W ciągu tygodnia potwierdzono 14 zakażeń społeczności, z przypadkami w Auckland, Waikato i Wellington.

Podczas szczytu pandemii Covid-19 dla osób niezdolnych do pracy dostępne były płatności za wsparcie izolacji w wysokości 600 USD tygodniowo. Jeden z adwokatów wzywa do podobnego planu dla małpiej ospy, ponieważ dla niektórych osób okres izolacji wirusa może wynosić do czterech tygodni.

„Myślę, że większość ludzi nie dostanie czterotygodniowego zwolnienia chorobowego w banku, więc w tym okresie, kiedy czekamy na wsparcie szczepionki, bardzo ważne jest, aby osoby, które mają ospę małpią, były izolowane, aby je chronić, Dyrektor generalny Auckland Pride, Max Tweedy, powiedział 1News.

„Głównym sposobem na to jest wspieranie ich finansowo w celu ich odizolowania”.

Ludzie mogą kwalifikować się do jakiejś twardej pomocy za pośrednictwem Ministerstwa Rozwoju Społecznego, ale Tweedy uważa, że ​​proces powinien być prostszy, aby pomóc zmniejszyć piętno i pomóc ludziom izolować się.

„Jeśli usuniemy bariery dla osób stosujących te środki zdrowia publicznego, szczególnie na tym wczesnym etapie epidemii, kiedy staramy się ograniczyć je w jak największym stopniu, ma sens umożliwienie ludziom pozostania w domu i izolowania się poprzez wsparcie finansowe” powiedział.

Ale rząd nie ma takich planów i zapewnił 1News, że „w tej chwili nie rozważa dodatkowych środków wsparcia finansowego”.

Minister ds. Rozwoju Społecznego i Zatrudnienia Carmel Cipollone powiedziała, że ​​wsparcie ze strony MSD może pokryć żywność, czynsz lub inne podstawowe potrzeby, jeśli dana osoba się do tego kwalifikuje. W przeciwnym razie banki żywności byłyby opcją, powiedziała.

Tweedy powiedział, że jego pomysł na ukierunkowane wsparcie będzie musiał być tylko krótkoterminowy.

READ  Jak czuje się pacjent 10 lat po operacji otyłości?

„Wszystko, o co prosimy, to kiedy czekamy na szczepionkę, czyli około dwóch miesięcy, aby rząd upewnił się, że rozprzestrzenianie się jest jak najbardziej ograniczone, utrzymując ludzi w izolacji przez cały okres”.

Profesor epidemiologii na Uniwersytecie Canterbury, dr Arindam Basu, zgodził się, że dobrym pomysłem jest zwiększenie wsparcia, aby zachęcić ludzi do przestrzegania zasad.

„To bardzo długo, jeśli ludzie nie otrzymują rekompensaty za coś, co jest poza ich kontrolą, ludzie mogą lub nie w pełni przestrzegać ograniczeń” – powiedział.

Obawia się, że w Nowej Zelandii będzie więcej przypadków rozprzestrzeniania się, a liczba ta wzrośnie.

„Dopóki mamy transmisję ze społeczności, nie wiemy, ile jest rzeczywistych przypadków” – powiedział dr Basu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 1News, że nie będzie aktualizacji sprawy do poniedziałku, nawet jeśli nowe infekcje zostaną zgłoszone w weekend.

Szczepionek na ospę prawdziwą, ale skutecznych przeciwko małpiej ospie, spodziewano się w Aotearoa dopiero w grudniu i pomogły one w globalnym spadku liczby zachorowań.

Podczas gdy oczekiwanie trwa, niektórzy z zagrożonych osób, z którymi rozmawiał 1News w piątek, powiedzieli, że oni lub ich znajomi skorzystali z bardziej ogólnodostępnych szczepionek podczas podróży za granicę – w miejscach takich jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada i Australia.

Inni powiedzieli, że monitorowali swoje zachowanie przed przybyciem szczepionki, podczas gdy niektórzy nie pozwolili, aby pojawienie się małpiej ospy zakłóciło ich codzienne życie.