Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moody's podtrzymuje rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną - The First News

Rząd rozważa możliwości zrekompensowania wzrostu cen gazu i energii – The First News

Rzecznik polskiego rządu powiedział, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które zrekompensują wzrost cen gazu i energii.

Peter Muller powiedział w poniedziałek, że rząd stale monitoruje sytuację na rynku gazu i energii.

„Przygotowujemy… dodatkowe rozwiązania, które mogą zrównoważyć lub złagodzić ciężar wyższych cen energii i gazu. Niektóre z nich weszły już w życie 1 stycznia, ale cały czas monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi na dalsze działania” – dodał Mueller.

We wtorek wejdzie w życie nowa ustawa, która pomoże niektórym rodzinom pokryć część kosztów energii i podwyżki cen żywności.

W grudniu 2021 r. URE poinformował, że w wyniku zatwierdzenia przez PGNiG, państwowego przedsiębiorstwa gazowniczego, podwyżek taryf na gaz ziemny, miesięczne rachunki za gospodarstwa domowe wykorzystujące gaz ziemny do przygotowania posiłków wzrosną o ok. zł. 9 (1,97 €) netto miesięcznie.

Urząd poinformował również, że od 1 stycznia 2022 r. łączny średni wzrost rachunku za prąd dla przeciętnego gospodarstwa domowego wyniesie ok. 24 proc., co oznacza wzrost netto o ok. 21 zł (4,59 euro) miesięcznie.

Co więcej, z różnych źródeł medialnych wynika, że ​​podwyżki cen gazu ziemnego mogą sięgać kilkuset procent. Dotyczy to głównie podmiotów komercyjnych i samorządów, ale może również dotyczyć niektórych gospodarstw domowych.

READ  Apel Solidarności: Potęga „nieuzbrojonych proroków”