Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd mówi, aby przewietrzyć dom, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid | Korona wirus

Ludzie są zachęcani do otwierania okien na 10 minut co godzinę, gdy spotykają się w domu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, gdy zbliża się zima.

Lekarze i naukowcy wspierają finansowaną przez rząd kampanię na wszystkich platformach medialnych, aby zachęcić ludzi do wentylacji swoich domów, aby pomóc w rozproszeniu cząstek wirusa.

Będzie on zawierał krótki film proszący ludzi, aby „przestali włóczyć się z Covid-19” i pokazujący, jak koronawirus może gromadzić się w zamkniętej przestrzeni, w której zarażona osoba rozmawia z inną osobą i pozostaje w powietrzu, a następnie przenosi się na inną osobę.

Dr Thomas White, zastępca dyrektora medycznego AngliaPowiedział: „Małe, ale ważne działania mogą pomóc chronić nas przed Covid-19. Zaszczepienie się, noszenie zakrytej twarzy w pomieszczeniu i regularne testowanie na Covid-19 to ważna różnica, ale ważne jest również, aby nie tracić z oczu wartość wentylacji.

„W obliczu zbliżającej się zimy i coraz większej ilości czasu spędzanego w pomieszczeniach bardzo ważne jest, aby wszyscy rozumieli, jak ważne jest korzystanie z wentylacji, na przykład regularne otwieranie okien – nawet jeśli tylko na kilka minut – w celu utrzymania ruchu powietrza i zapobiegania zakażeniom”.

Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej prosi ludzi o poważniejsze traktowanie wentylacji po tym, jak reprezentatywne badanie przeprowadzone wśród 3000 osób w Anglii wykazało, że 64% nie wie, że otwieranie okien pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się Covid, a tylko 29% robi to, gdy odwiedzają ich domy.

„Z mniejszą liczbą ograniczeń tej zimy, po sukcesie programu szczepień, odświeżanie powietrza w domu, gdy ludzie mają gości, jest ważniejsze dla wszystkich, aby zmniejszyć infekcję” – powiedziała.

Dr Chand Nagpol, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego, z zadowoleniem przyjął kampanię i spóźnioną komunikację ze społeczeństwem na temat korzyści płynących z wentylacji.

Dodał jednak: „Uważamy, że praca powinna wykraczać poza zwykłą kampanię, poprzez ustanowienie jasnych standardów wentylacji w miejscach publicznych, w tym odpowiedniego wykorzystania monitorów dwutlenku węgla do oceny odpowiedniego poziomu wentylacji.

READ  Badanie mówi, że rekiny wykorzystują pole magnetyczne Ziemi jako system nawigacji GPS dla rekinów

„Powinny również istnieć zasoby i wskazówki dla firm, aby mogły wdrażać zmiany”.

Eksperci zaangażowani w wymuszoną wentylację mają nadzieję zachęcić do większego wykorzystania otwartych okien, zwłaszcza w przypadku większego mieszania społecznego w pomieszczeniach, które ma nastąpić przed i podczas świąt.