Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki europejskie zbliżają się do optymistycznego otwarcia, ponieważ trwa pozytywna dynamika

Rynki europejskie zbliżają się do optymistycznego otwarcia, ponieważ trwa pozytywna dynamika

LONDYN – Oczekuje się, że europejskie akcje otworzą się we wtorek w górę, ponieważ na światowych rynkach utrzymuje się pozytywna dynamika nowego roku.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE Oczekuje się, że indeks otworzy się o 18 punktów wyżej na 7434, niemiecki Dax 7 punktów wyżej zaobserwowano w 16050, Francja CWC 40 Wzrost o 15 punktów do 7244 i we Włoszech FTSE MIB 126 punktów wyższy na poziomie 27 690, według danych IG.

Akcje europejskie wystartowały w 2022 roku w poniedziałek, a większość głównych regionalnych indeksów wzrosła w pierwszym dniu handlowym nowego roku.

Nadal istnieje wiele niepewności wokół pandemii Covid-19, a wiele krajów na całym świecie ponownie nakłada ograniczenia lub zamknięcia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu omikron. Inflacja i polityka monetarna będą kluczowymi tematami na 2022 rok, Inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe w przyszłym roku Aby pomóc konsumentom ochłodzić podwyżki cen.

W poniedziałek kontrakty terminowe na akcje w USA nie zmieniły się w handlu nocnym Po tym, jak indeksy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 osiągnęły nowy rekord zamknięcia pierwszego dnia handlowego 2022 roku.

w tym samym czasie, Akcje w regionie Azji i Pacyfiku były mieszane w obrocie we wtorekDane pokazały przyspieszenie aktywności chińskich fabryk w grudniu.

Inwestorzy obserwują mocno zadłużone akcje Chińska Grupa Evergrande, która na krótko wzrosła o ponad 6% po wznowieniu handlu po poniedziałkowym postoju, zanim zrezygnowała z części tych wzrostów. Evergrande ogłosiło we wtorek, że w 2021 r. zakontraktowano sprzedaż nieruchomości w wysokości 443,02 mld juanów (około 67,67 mld USD) — o ponad 30% mniej niż w 2020 r.

Publikowane dane obejmują wstępne dane o francuskiej inflacji za grudzień, stopę bezrobocia w Niemczech za grudzień oraz najnowsze dane dotyczące zaufania konsumentów portugalskich.

READ  Ceny ropy rosną o 10%, zapasy spadają, ponieważ USA i Europa rozważają zakaz sprzedaży rosyjskiej ropy | olej

Podobał Ci się ten artykuł?
Ekskluzywne typy akcji, pomysły inwestycyjne i globalna transmisja na żywo w CNBC
zapisać się na CNBC PRO
Zacznij swój Bezpłatny okres próbny teraz

– Maggie Fitzgerald i Eustance Huang z CNBC przyczyniły się do powstania tego raportu rynkowego.