Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynek średni ma zostać ubity

Rynek średni ma zostać ubity

Pierwsze oznaki tego zaobserwowaliśmy w zeszłym tygodniu, kiedy sieć dyskontów Aldi wyprzedziła Morrisons jako czwartą co do wielkości sieć spożywczą w Wielkiej Brytanii iw obecnej formie może nie minąć dużo czasu, zanim Asda pojawi się jako następna.

Tymczasem Deliveroo, które oferuje stosunkowo tanie smakołyki dla klasy średniej, ostrzega przed trudniejszym rokiem, podczas gdy John Lewis wycofał się do straty I ostrzegła, że ​​premie dla jej pracowników mogą zostać odcięte, ponieważ jej klientom brakuje pieniędzy.

Z drugiej strony, John Idol, dyrektor generalny Capri Holdings, właściciela Versace, powiedział w zeszłym tygodniu na konferencji branżowej, że marka podnosi ceny, aby nadążyć za swoimi konkurentami.

Zsumuj to wszystko i nie jest trudno zorientować się, co się dzieje. Osoby o średnich dochodach zwracają się do tańszych marek i sklepów, aby związać koniec z końcem, podczas gdy firmy obsługujące naprawdę zamożnych mogą przetrwać kryzys tak, jakby nic się nie wydarzyło z prostego powodu, że ich klienci mieli zbyt dużo pieniędzy i nie byli i tak zamierzam zredukować cokolwiek.

Interesujące pytanie brzmi: które duże firmy są najbardziej narażone na presję? Oto cztery, które wydają się być szczególnie wrażliwe.

Po pierwsze, Marks i Spencer. Jeśli jakakolwiek firma wymyśliła średni rynek, a właściwie wymyśliła jego definicję, to właśnie Marks & Spencer. W ciągu ostatnich kilku lat wykazywał pewne oznaki ożywienia, a indeks FTSE 100 powrócił w poszukiwaniu passy, ​​która wcześniej była postrzegana jako pionierski przypadek dla brytyjskiej gospodarki.

Jednak w tej chwili jej jedzenie jest drogie i Pinky małe zespoły ubrań Wygląda tak samo bezbronna jak wszystko na Main Street. Można kupić tańsze jedzenie niż gdziekolwiek indziej, a także tańszą bieliznę i koszulki.

Jego akcje spadły już o połowę w tym roku i powróciły do ​​prawie 20-letnich minimów, ale prawie na pewno przed nami wiele bólu. W rzeczywistości może to być stagnacja, która ostatecznie ją zakończy, przynajmniej jako niezależnej firmy.

READ  Twitter ogranicza się do chaotycznego weekendu • Dziennik

Następna w kolejce, nadawanie giganta BSkyB. Może zawierać piłkę nożną w takiej czy innej formie oraz ekskluzywne prawa do prequeli Game of Thrones, ale Sky jest również drogim pakietem, kosztującym znacznie więcej miesięcznie niż usługi nadawcze Z Netflixa, Disneya i Amazona. Można go wyciąć z większości budżetów.

W rzeczywistości informowałem już o spadku liczby abonentów w tym roku i to prawdopodobnie przyspieszy. 30-miliardowy amerykański gigant Comcast, który zapłacił za Sky, już wygląda jak klasyczna jedna z najlepszych ofert na rynku, a Murdochowie, przed meczem, jak to często bywa, mieli rację, kiedy to robili. Trudno będzie utrzymać się na jej rynku.

Po trzecie, IAG, spółka dominująca British Airways. To, co kiedyś było ulubioną linią lotniczą na świecie, przynajmniej jej zdaniem, nie jest już opcją z wyższej półki. Ale nie jest tak tani jak Ryanair, EasyJet czy Wizz Air. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktokolwiek będzie mógł sobie pozwolić na zimowe wakacje w ciągu najbliższych kilku miesięcy, może to nieco obniżyć, wybierając zamiast tego tanią linię lotniczą.

Na koniec spójrz na Whitbread. Zrobiłem sprytny ruch, sprzedając sieć Costa Coffee firmie Coca-Cola, gdy rynek był jeszcze dobry. Ale sieć Premier Inn, choć wystarczająco dobra, wygląda na dość słabą, ponieważ te weekendy są anulowane, podczas gdy sieci restauracji, takie jak Brewers Fayre, wyglądają, jakby mogły mieć kłopoty, ponieważ ich tygodniowa ocena posiłków została obniżona do czegoś tylko na specjalną okazję.

Są inne, które można dodać do listy. Poniższe stwierdzenie jest poprawne, z wyjątkiem tego, że jego wyjątkowo utalentowana administracja zawsze wydaje się cudownie przetrwać wszelkie burze gospodarcze, podczas gdy Okado wydaje się zbyt drogi? Jako jej były partner Waitrose, ale może mieć technologię, która pomoże jej odnieść sukces.

READ  Tesco, Asda, Morrisons i M&S wydają pilne wycofanie produktów, w tym bułek z kurczakiem i kiełbaskami

O to chodzi. W dobrych czasach najlepszym wyborem jest średni rynek. To tam jest najwięcej klientów i gdzie można osiągnąć naprawdę duże zyski. Jednak w okresie ogromnego stresu związanego z poziomem życia firmy utkną w tym miejscu, a ucieczka nie będzie łatwa.