Rugby: Tasman pobiegł w Auckland na szczyt listy NPC

Kate Wells z Newstalk ZB dołączyła do Cheree Kinnear z NZ Herald Focus Sport, gdy czekamy na nasze drugie starcie All Blacks przeciwko Wallabies, kierowcom INDYCAR i nie tylko. Wideo / NZ Herald

Tasmański 16
Auckland 11

Tasman, posiadacz tytułu NPC, wymierzył sobie niemal perfekcyjne wyczucie czasu, gdy tego popołudnia pokonał Oakland na Nelson.

Mako nie udało się wypracować żadnej znaczącej przewagi w pierwszej połowie na Trafalgar Park, ponieważ Oakland z zaangażowaniem i umiejętnościami obroniło prowadzenie w grupie, ale gospodarze dominowali w drugiej połowie, chociaż musieli wytrzymać zacięte wykończenie z mężczyzna upadający po Barry’m Barry Parkinson dostał żółtą kartkę za upadek w nokaucie.

Oakland, który w zeszły weekend wygrał pierwszy mecz z Canterbury na Eden Park, ostatnie pięć minut spędził na zakręcie linii Tasmana, ale nieudana seria ataków i gwiezdna obrona rywali nie pomogły.

Niewiele było dowodów na rodowód Tasmana w tym konkursie pierwszej połowy, ponieważ Oakland wyprzedził ich w całym boisku, a Jonathan RoRo i Harry Plummer przejęli miejsce, w którym przerwali mecz z Canterbury.

Środek Bryce’a Heima, byłego gracza Tasmana, również był wpływowy, podobnie jak skrzydłowy Solomon Kata i linebacker Salce Riasi. To rzut Heema 50-22 sprawił, że atak Ala Riasy’ego rozbił się z niewielkiej odległości od niewidzialnego podania Roro, ale chociaż wydawało się, że panują nad sytuacją, ich przewaga 11-6 w pierwszej połowie była niewielka.

Rekord Salsi Reese dla Auckland.  zdjęcie/fotosport
Rekord Salsi Reese dla Auckland. zdjęcie/fotosport

Zmiana rozpędu była znacząca po przerwie, gdy Tasman, uparty uderzeniem z ławki rezerw, odzyskał kontrolę, chociaż zrobili to w trudny sposób, a Mitchell Hunt nie wykonał pięciu rzutów karnych. Jego odpowiednik Plummer również miał mieszane popołudnie z butami, kiedy nie trafił w dwa stosunkowo łatwe strzały.

Dopiero w 68. minucie Tasman, który wysłał potężną paczkę zawierającą Parkinsona, Quentina Strange i Ole Black Shannon Frizzell, objął prowadzenie po raz pierwszy, gdy skrzydłowy Lester Finganocu wykonał piekącą passę ze zwycięskiej linii ofensywnej. Z powodu błędu obsługi przez Riasi.

READ  Czarna paproć: książka Ruby Tui znika z półek po wygraniu Pucharu Świata

To była zasłużona nagroda za ich ciągłą presję i nastąpiła po tym, jak skrzydłowy Mark Tilia zbombardował prawie pewną próbę, kiedy rzucił podanie Fainga’anuku z otwartą linią przed sobą.

Lester Vainganoko zdobywa jedyną próbę Tasmana.  Obraz/Getty Obrazy
Lester Vainganoko zdobywa jedyną próbę Tasmana. Obraz/Getty Obrazy

Oakland został w tym momencie bardzo zepchnięty na margines, gdy gonili mecz, zapewniając łatwe gole obronie strzelanej przez coraz bardziej hałaśliwe wsparcie gospodarzy, a główny trener Alama Iremiya mógł nie być pod wrażeniem niektórych opcji.

Riasy zaczęła dobrze, ale miała trudną drugą połowę, a jeśli Zaren Sullivan opuści mecz z powodu kontuzji głowy i nie będzie dostępny w meczu trzeciej rundy Auckland przeciwko Bay of Plenty na Eden Park w przyszłą sobotę, Roger Toivasa-Cheek może być opcją . w południe.

Oaklandowi brakowało odrobiny przepychu i penetracji od tyłu, gdy presja trwała, a były gracz Warriors z pewnością może to zapewnić.

– Myślę, że to był dla nich mecz zemsty – powiedział po meczu kapitan Tasmana Hunt, odnosząc się do zeszłorocznego finału. „Przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym, jak to było trudne i na pewno to było to”.

Po przegranej z Auckland w zeszłym tygodniu, Canterbury odniosło swoje pierwsze zwycięstwo tego popołudnia, co doprowadziło do późnego awansu z Manawatu do wygranej 25-22.

Tasmański 16 (Oferta Lestera Vainganoko; Mitchell Hunt 3 długopisy, con)
Auckland 11 (Próba Salsi Riasi; Pióro Harry Plummer 2)
połowa czasu: 11-6