Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Szczyty czarnej paproci trwają w osuwiskowym zwycięstwie nad USA w Pacific Four Series

Najważniejsze wydarzenia meczu Black Ferns vs USA. Wideo / Spark Sport

50- Czarna Paproć
Stany Zjednoczone 6

Czarna paproć w końcu uratowała ich najlepsze.

Gdy rozpoczęli serię Pacific Four od dwóch dwucyfrowych zwycięstw, zwycięstwo Black Ferns 50-6 nad Stanami Zjednoczonymi w sobotnim popołudniu na Whangārei pokazało dokładnie, co potrafią.

Choć w poprzednich meczach z Australią i Kanadą powoli stawiali stopę, w Whangarei nie było takiego problemu – co byłoby pięknym widokiem dla Wayne’a Smitha i jego sztabu szkoleniowego, z ograniczonymi możliwościami na boisku przed październikiem. Puchar Świata w rugby.

Niecierpliwie czekając na Mistrzostwa Świata, Smith powiedział: „Mamy przed sobą kilka trudnych decyzji. Jest kilku bardzo dobrych graczy, którzy wracają na próby, gracze Sevens będą dostępni, więc będą bardzo trudne chwile dla selekcjonerów”. .

„Ale w tej chwili jest tylko jedna grupa dziewcząt, które naprawdę pojawiły się na ringu i ta grupa”.

Choć padał deszcz od początku do końca – w miarę postępu meczu był coraz cięższy – atak Czarnej Paproci wciąż napływał. Nie mieli problemów z przenoszeniem piłki między rękami i zadawaniem pytań na linii obrony USA.

To pozwoliło Aishy Leite-Ega na popis szybkości, siły i pracy nóg, z lewym skrzydłem Black Ferns często pod koniec akcji na tylnej linii – strzelając trzy próby i wywołując gigantyczny ryk publiczności, gdy wchodziła. sztuka teatralna. Za każdym razem, gdy ręce Leti-I’igi dotykały piłki, powodowało to problemy w obronie – nawet kilkakrotnie, gdy USA kopały wysoko w jej kierunku, taktykę, którą kontynuowali, mimo że Leti-I’iga pokazała bezpieczną parę ręce.

Dla zespołu Nowej Zelandii odbyły się przykuwające wzrok występy. Zwłaszcza zamknięty duet Joanah Ngan-Woo i Chelsea Bremner spisywali się imponująco pod względem obciążenia i obaj pokazali, że potrafią wyładować się pod dobrą presją defensywną; Kendra Reynolds i Liana Michael Toe wywarły duży wpływ, gdy piłka była w ręku, podczas gdy Arianna Marino-Tauhino była niesamowita w swoim pierwszym starcie.

Kendra Reynolds świętuje swoją próbę razem z innymi Czarnymi Paprociami.  Zdjęcie/Fotosport
Kendra Reynolds świętuje swoją próbę razem z innymi Czarnymi Paprociami. Zdjęcie/Fotosport

READ  Polska ustawa może ograniczyć roszczenia o zwrot mienia w czasie II wojny światowej

Jednak występ nie był doskonały. Czarne Paprocie z zadowoleniem przyjęły presję na początku rozgrywek, wywierając na nim presję od początku drugiej połowy, podczas gdy kopanie bramek pozostaje problemem. W ciągu trzech meczów Kickers Black Ferns skonwertowali tylko sześć z 16 prób – mimo że Hazel Tubic śpiewała, gdy straciła gola, który kopnął go przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Black Ferns zajęło tylko dwie minuty, aby otworzyć wynik. Ruch w tylnej linii został wystrzelony z linii o długości około 40 metrów i zobaczyłem piłkę przenoszącą się na drugą stronę parku, ponieważ Leti-I’iga cieszył się trochę miejsca do poruszania się i nie marnował go.

Podczas gdy Stany Zjednoczone natychmiast zareagowały karą, nie trwało długo, zanim dobry zrzut Ngan-Woo trafił w siatkę Marino-Tauhinu przez słupki.

Taktyka ze Stanów Zjednoczonych była jasna w pierwszej połowie. Kiedy dostawali piłkę, kopali wysoko w boki i grali w strefę. Dało to czarnej paproci wielką przewagę, która pojawiła się w nagraniu.

Czarna Paproć zdobyła pięć prób w pierwszej połowie, by w pierwszej połowie prowadzić 29:6 i to samo zrobiła w drugiej.

Renee Holmes zdobywa bramkę dla Czarnej Paproci.  Zdjęcie/Michael Cunningham
Renee Holmes zdobywa bramkę dla Czarnej Paproci. Zdjęcie/Michael Cunningham

Stany Zjednoczone głodowały posiadania. Nawet gdy Czarna Paproć wykaszlała piłkę podczas faulu lub ją kopnęła, szybko znajdowali się z piłką w rękach, ponieważ Stany Zjednoczone miały problemy z wykonywaniem rzutów setowych i miały błędy w prowadzeniu.

W miarę dalszego pokonywania Czarnej Paproci pojawiły się kolejne luki w obronie przeciwnika. W drugiej połowie podjęli trzy kolejne próby – w tym jej hat-tricka Leti-Iiga – nie tracąc punktu, oszczędzając jej najlepszą końcówkę, aby zakończyć turniej w dobrym stylu.

„Przy takiej pogodzie, umieszczenie 50 punktów na tablicy – ​​to ofensywny zamiar” – powiedział Smith o występie. „Oczywiście nie było idealnie, ale musimy być z tego dumni”.

50- Czarna Paproć (Aisha Leite-Ega 3, Arianna Marino-Tauhino, Renee Holmes, Sylvia Brunt, Kendra Reynolds, Renee Wycliffe Tries; Hazel Topek 3 minusy, Holmes-con, Ruahei Demant con)
Stany Zjednoczone 6 (Megan Foster 2 długopisy)
HT: 29-6

READ  T20 World Cup: wiek Jose Butlera pchnął Anglię do pełnego napięcia zwycięstwa nad Sri Lanką