Rugby Championship: Wallabies pokonali Pumy, zdobywając trzecie z rzędu zwycięstwo

Reece Hodge z Wallabies (w środku) świętuje zdobycie bramki przeciwko Pumom. zdjęcie/fotosport

Australia wygrała trzy kolejne mecze po raz pierwszy od 2017 roku po pokonaniu Argentyny 27-8 w sobotę w meczu turnieju rugby, gdy James O’Connor wykonał testowy powrót po kontuzji.

Silny Samu Kerevi wpadł na przygotowanie sceny dla Wallabies, gdy rozgrywający był przygotowany i strzelił próbę uzyskania przewagi 17-3 dla Wallabies w pierwszej połowie.

Australia straciła rytm, zanim O’Connor zszedł z ławki po 56 minutach, jego pierwszym meczu od maja, z powodu kontuzji szyi i uda.

Zastępując quad Coopera w połowie lotu, O’Connor wykonał rzut karny, a następnie ponownie próbował skrzydłowego Andrew Killawaya, aby przypieczętować wynik.

To zwycięstwo nastąpiło po tym, jak Australia pokonała RPA w Mistrzostwach Rugby. Australijczycy zagrają ponownie z Argentyną w najbliższą sobotę przed wyjazdem na zagraniczną trasę po Japonii i Wielkiej Brytanii w październiku i listopadzie.

– To nie było z polskim akcentem, którego chcieliśmy i myślę, że zostawiliśmy wiele okazji na boisku, szczególnie w drugiej połowie – powiedział trener Australii Dave Rainey. „Włożyliśmy dużo wysiłku w pierwszej połowie. Myślałem, że to powinno utorować im drogę do podniesienia ich z nóg, ale są uparci, trzymają się tego i bronią naprawdę dobrze”.

Świetny występ Kerifiego u boku Lin Ikitao był punktem kulminacyjnym, podobnie jak forma Killaway na skrzydle i wysiłek Rhysa Hodge’a w obronie.

Hodge prawie nie przestrzelił mojej pierwszej próby wślizgu w meczu, kopiąc i biegając ciężko w ogólnej grze, kiedy przekonywał się o koszulkę nr 15 po zastąpieniu Toma Banksa, który złamał prawą rękę w zeszłym tygodniu w meczu z RPA.

Tłum 23 184 osób, który wcześniej obserwował, jak All Blacks pokonał RPA 19-17, aby zdobyć tytuł turniejowy, zobaczył kolejny mocny występ supportu Taniela Topo.

Skipper Julian Montoya strzelił bramkę dla Argentyny po niespodziewanym ataku otwierającym drugą połowę, ale Marcus Cramer otrzymał żółtą kartkę za potknięcie Hodge zniszczył jego nadzieje, zanim O’Connor został przeniesiony na ławkę.