Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Były All Black Vaea Fifita dołącza do Scarlet Wasps jako hit Covid-19

Faja Vivita. zdjęcie/fotosport

Vaea Fifita, były All Blacks, został zmuszony do opuszczenia angielskiego klubu Wasps tylko na jeden sezon w trzyletnim kontrakcie, gdy realia finansowe Covid-19 zaczęły się pogarszać.

Fifita dołączyła do Wasps zeszłego lata jako gwiazda podpisująca kontrakt, ale padła ofiarą ograniczenia wynagrodzeń w Premier League, przy czym limit spadł z 6,4 miliona funtów (12,8 miliona dolarów) do 5 milionów funtów w odpowiedzi na finansową rzeź spowodowaną przez Covid-19, z wyjątkiem . Namiot dla jednego gracza.

W rezultacie The Daily Telegraph w Wielkiej Brytanii Raporty mówią, że drużyna z Coventry musiała porzucić Vivitę, która zamiast tego dołączyła do walijskiego klubu Scarlett w United Rugby League.

ten telegraf Raporty mówią, że były pomocnik All Blacks Malakai Fekitoa również odejdzie z tego samego powodu.

Vivita zadebiutował w All Blacks w 2017 roku, ale nie był w stanie znaleźć spójnej formy w koszulce nr 6 i nie został włączony do składu Pucharu Świata w Rugby 2019, decydując się na kontynuowanie kariery za granicą.

Z klubami w Wielkiej Brytanii dotkniętymi wpływem Covid-19 i koniecznością dostosowania limitu wynagrodzeń, może to pomóc nowozelandzkiej drużynie rugby, ponieważ starają się utrzymać najlepszy talent na swojej ziemi przez następne kilka lat.

Podczas gdy kluby, które zebrały swoje pieniądze w Japonii, stały się ulubionym miejscem dla wielu graczy Kiwi, często wracają do Nowej Zelandii po pobycie w japońskim rugby.

READ  Irlandia potwierdza cztery testy przeciwko All Blacks