Rugby: Anglia zagrała, by pokonać Wallaby

Jego koledzy z Anglii świętują zwycięstwo nad Australią. zdjęcie / AP

Irlandia nie była jedyną drużyną półkuli północnej, która powróciła w sobotę.

Tydzień po zawstydzającej przegranej z wyczerpanymi kontuzjami Wallabies, Anglia wygrała 25-17 w Brisbane, aby mieć pewność, że w najbliższy weekend w Sydney zostanie rozstrzygnięta seria trzech testów w rugby.

Owen Farrell wykopał konwersję i sześć rzutów karnych, gdy Anglia utrzymała prowadzenie po prowadzeniu 19-7 w pierwszej połowie.

Anglia odzyskała prowadzenie 19:0 w ciągu 33 minut, zanim Taniela Topo zaatakowała tuż przed przerwą w pierwszym występie Australii w atakującej kwarcie.

Anglia była oszołomiona porażką 30-28 w Perth w zeszłym tygodniu, kończąc serię ośmiu wygranych z Australią i otworzyła swój drugi test w Brisbane z siłą, która wstrząsnęła gospodarzami.

Numer 8 Billy Vunipola otworzył wynik w piątej minucie po tym, jak Anglia wygrała z bliskiej odległości i doprowadziła do nokautu.

Odwracając się od dośrodkowania z lewej strony i wykonując w krótkim czasie cztery rzuty karne, Farrell regularnie zdobywał punkty, gdy napastnicy Anglii zdominowali upadek, posiadanie piłki i terytorium oraz zmusili Wallabies do fauli.

Problemy Australii pogorszyły się, gdy Isaiah Perez, który zastąpił dotkniętego wstrząsem mózgu Jordana Petayę, otrzymał żółtą kartkę w 22. minucie po tym, jak TMO orzekło, że celowo wykonał nokaut, aby uniemożliwić Anglikom zdobycie bramki.

Ale Australijczycy zregenerowali się pod koniec połowy, wybierając linię ofensywną rzutem karnym. Angus Bell zbliżył się do pasa testowego przed spenetrowaniem towarzysza przedniego wioślarza Topo tuż przed przerwą, aby zmniejszyć margines do 12 w pierwszej połowie.

Kolejny rzut karny od Farrella dał Anglii prowadzenie 22-7 w trzeciej minucie drugiej połowy, zanim Australia odpowiedziała strzałem potężnego pomocnika Samu Kerevi po 11-etapowym ataku i rzucie karnym Noah Lolesio – po tym, jak faul rywala Marcusa Smitha został przeoczony . Na celowy nokaut – na 22-17.

READ  Drużyny, 15. runda, u siebie i na wyjeździe, zmiany, kontuzje, zmiany, Dylan Brown, Eels, Red Mahoney, Bulldogs, Jarrod Crocker, Raiders, Tom Trbojevic, Sea Eagles

Wallabies stworzyli więcej okazji do ofensywy, ale zawiedli ich słabe wykończenie. Po zablokowaniu ataku Australii Anglia zdobyła kluczowe punkty, gdy Farrell powiększył różnicę do ośmiu na 13 minut przed końcem.

Kontuzje będą testować głębię obu drużyn. Wallabies stracili Pattayę, Pereza, Kaderena Neville’a i Scotta Seo podczas meczu, a Anglia straciła wpływowych napastników Maru Itogiego i Sama Underhilla z powodu kontuzji.

Wynik ten zakończył zwycięską passę Australijczyków w 10 meczach na Suncorp Stadium w Brisbane, ale przedłużył niepokonany występ trenera Anglii Eddiego Jonesa w siedmiu testach na boisku, w tym okresie, w którym był głównym trenerem drużyny Wallaby.