Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: All Blacks czy Anglia? Scott Robertson i Warren Gatland walczą o pracę w Twickenham, podczas gdy Eddie Jones zostaje wyrzucony

Trener Crusaders Scott Robertson. foto/fotosport

Trener Crusaders i panujący All Blacks, Scott Robertson, może być o krok bliżej osiągnięcia swoich ambicji trenerskich na poziomie międzynarodowym po doniesieniach, że menedżer Anglii Eddie Jones prawdopodobnie opuści swoje stanowisko z dnia na dzień.

The codzienna poczta Zasugerował, aby główny trener Lions, Warren Gatland, został zatrudniony jako trener tymczasowy, wyznaczając kurs dla Robertsona. „RFU nie powinno słyszeć akcentu kiwi i po prostu zakładać, że mówca jest wizjonerem rugby, ale Robertson ma na swoim koncie wiele sukcesów, a ci, którzy z nim pracowali, chwalą go jako menedżera i taktyka z typowym dla piłki- pozytywna, owalna nowozelandzka osobowość. Angielskie rugby potrzebuje trochę So”.

Media w Anglii i Australii zachwyciły się odejściem Jonesa i zakończył siedmioletni okres pełnienia jednej z najlepiej opłacanych ról w światowym rugby.

Georgina, pisarz rugby, zauważył: „Przejdzie do historii jako najbardziej utytułowany trener Anglii pod względem zwycięstw i porażek, ze wskaźnikiem wygranych na poziomie 73 procent, medalem wicemistrzów świata, dwoma tytułami Six Nations i Grand Championship ”. Robinson W Sydney Morning Herald.

Podział nastąpi zaledwie dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem Pucharu Świata w Rugby we Francji.

Były asystent Jonesa, Steve Borthwick, jest jednym z faworytów do zastąpienia go po przyszłorocznym Pucharze Świata w Rugby.

Pisanie w Wielkiej Brytanii czasyKomentator rugby, Stuart Barnes, powiedział, że były trener Walii, Gatland, wniesie podobny styl do tych, którzy już grają w Anglii.

„Dużo mówi się o Warrenie Gatlandzie jako potencjalnym zastępcy, ale on też pochodzi z bardzo zorganizowanej szkoły planów gry. Mentalność Anglii potrzebuje zmiany.”

Barnes chwali trenera Kiwi, Wayne’a Smitha – którego chwałę wyśpiewywał w przeszłości.

„Kiedy Dan Carter był w najlepszej formie, Nowa Zelandia miała Wayne’a Smitha – nie po to, by mówił mu, co ma robić i kiedy, ale po to, by zadać kilka pytań, aby jego rugby było dopracowane”.

READ  Łzy płyną, jak wspomina Shane Warren pod pomnikiem pełnym gwiazd

The Sydney Morning Herald Zasugerował, że Rugby Australia byłby zainteresowany sześciokrotnym zwycięzcą trenera Crusaders Robertsonem, gdyby nadal był na rynku po mistrzostwach świata, sugerując, że jego dwudziestoletnia przyjaźń z australijskim brokerem rugby Danielem Herbertem może być czynnikiem.

„Jest mało znanym faktem, że Herbert i Robertson są dobrymi przyjaciółmi. Poznali się we francuskim klubie Perpignan w 2003. Grali ze sobą kilka razy w Super Rugby – Herbert w Queensland i Robertson w Canterbury – ale to było na południu Francji, że przyjaźń rozkwitła. Pozostaje silna do dziś. „.

Trenowanie Wallabies zapewni możliwość zarządzania drużyną gospodarzy zarówno podczas trasy Lions w 2025 roku, jak i Pucharu Świata w Rugby w 2027 roku.

Pisanie w Wielkiej Brytanii The Daily Telegraph, były prostytutka z Anglii, Brian Moore, zakwestionował decyzję komisji rewizyjnej w sprawie losu Jonesa. „Jeśli chcesz tańczyć w rytmie nieustannie błądzącej uwagi w teraźniejszości, oszukaj cię jeszcze bardziej”.

Następnie powiedział: „Nie powinieneś zwalniać nikogo bez odpowiedniego zastępstwa, a to oznacza, że ​​musi on być odpowiednio wykwalifikowany, dostępny i chcieć wykonać tę pracę – a nie tylko następną osobę, o której możesz pomyśleć”.