Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ruby Shakespeare, znany ze Sly’a i Ruby’ego, umiera w wieku 68 lat | Muzyka

Robbie Shakespeare, gitarzysta i producent muzyczny, zmarł w wieku 68 lat. Jamajski artysta był częścią duetu Sly and Robbie ze Sly Dunbarem.

według Jamajka GlinerSzekspir niedawno przeszedł operację nerek. Był w szpitalu na Florydzie.

„Jeśli chodzi o grę reggae, nikt nie zbliża się do wpływu Ruby Shakespeare” ćwierkanie Premier Jamajki Robert Holness. „Będzie pamiętany za wybitny wkład w przemysł muzyczny i kulturę Jamajki”.

Sly i Robbie spotkali się w połowie lat 70., kiedy Szekspir już od najmłodszych lat skrócił swoją karierę muzyczną. Para była kojarzona z różnymi gustami muzycznymi, ale w szczególności z zainteresowaniem produkcją reggae. Ich znakomita praca nad albumem Mighty Diamonds z 1976 roku była na czasie.

W następnej dekadzie ich pozycja wzrosła, pracując z takimi artystami jak Joe Cocker i Grace Jones. Byli także odpowiedzialni za poważne przemiany w reggae, które wkroczyło w muzykę cyfrową, wprowadzając „rockowy” rytm, a później pracując z Chaka Demus & Pliers nad stworzeniem nowego brzmienia, które charakteryzowałoby takie utwory, jak Bam Bam i Murder She Wrote.

Para współpracowała z artystami takimi jak Madonna, Bob Dylan, Mick Jagger, The Rolling Stones, Sting, Serge Gainsbourg i Britney Spears. W filmie dokumentalnym z 2011 roku reggae Got Soul: The Story of Toots and Maytals został opisany jako „jeden z najbardziej wpływowych artystów z Jamajki”.

Shakespeare był nominowany do 13 nagród Grammy w swojej karierze i wygrał dwukrotnie, raz w 1984 za najlepsze nagranie reggae dla Anthem, a następnie w 1998 za najlepszy album reggae dla przyjaciół.

W 2020 roku Shakespeare znalazł się na 17 miejscu listy największych gitarzystów wszechczasów Rolling Stone. „Doceniam fakt, że inni, którzy się rozglądają, mogą zobaczyć, co robimy dla muzyki” Powiedział z listy. „To sprawia, że ​​czuję się jak dziecko”.

„Jestem zszokowana i zasmucona wiadomością o śmierci mojego przyjaciela i brata, legendarnego gitarzysty Robbiego Szekspira” – powiedziała Olivia „Babsey” Grange, jamajski minister rozrywki i kultury. w obecnej sytuacji. „Ruby i Sly Dunbar jako Sly i Robbie byli jednymi z największych muzyków na Jamajce”.

READ  Sarah Ferguson jest podekscytowana faktem, że wkrótce w jej rodzinie zabrzmią ślubne dzwony

Brytyjski muzyk Ghostpoet również pochwalił Twittera, pismo Jego praca „nigdy nie zostanie zapomniana”.