Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozpoczęło się dochodzenie w sprawie „przerażającego”, który prawie ominął pas rowerowy Derby

Dochodzenie wszczęto po tym, jak w mediach społecznościowych opublikowano film przedstawiający dwóch rowerzystów, którzy zamierzają zderzyć się z nadjeżdżającym autobusem na „niebezpiecznej” ścieżce rowerowej w Derby. Krótki klip wideo, nakręcony kamerą na kierownicy w zeszłym miesiącu, pokazuje rowerzystę zaledwie „centymetry” od zderzenia z nadjeżdżającym autobusem Arriva na Victoria Street w centrum Derby.

Areva mówi, że wideo, które do tej pory obejrzały setki osób, jest badane „w trybie pilnym”. Autobus widziany na filmie rzekomo przejeżdża przez odcinek wyznaczonej ścieżki rowerowej, manewrując w celu wyprzedzenia zatrzymanego autobusu. Istnieją również obawy, że autobus był zbyt blisko ścieżki rowerowej i to było przyczyną sytuacji, w której doszło do wypadku.

Kolarz z Derby, Kate Ball, udostępniła wideo na Twitterze i powiedziała, że ​​jest to przykład słabej infrastruktury rowerowej w Derby, którą jej zdaniem należy poprawić.

Możesz obejrzeć wideo w tweecie poniżej:

Pani Ball, lat 41, określiła ścieżkę rowerową Victoria Street jako „niebezpieczną” i wezwała Radę Miasta Derby do uczynienia ścieżek rowerowych bezpieczniejszymi, aby zachęcić więcej rowerzystów do miasta. Powiedziała: „To przykład tego, co może się zdarzyć, gdy rowerzysta znajduje się na jakimkolwiek wąskim pasie, ale zwłaszcza na przeciwległym biegu, gdzie pojazdy cofają się i wjeżdżają na ścieżkę rowerową.

„Jest to niechroniony przepływ, co oznacza, że ​​kierowcy mogą bezpośrednio do niego wejść. Moim zdaniem nie spełnia on obecnych standardów wyznaczania tras. Opublikowałem więc film, aby powiedzieć: „spójrzmy na to” i zróbmy rozmowę o tym, dlaczego potrzebujemy tej ochrony”.

„Rowerzyści potrzebują poręczy lub czegoś takiego, aby pojazdy nie mogły wjeżdżać na pasy lub parkować na nich. W przeciwnym razie zdarzają się takie bliskie odległości lub wypadki. Możesz też mieć kamerę nadzorującą – coś, co oznacza, że ​​​​jeśli pojazdy zostaną złapane, gdy wjeżdża na pas, ona wsiądzie. Gdyby kierowcy wiedzieli, że będą mieli problem z dojechaniem dokądś, nie wiedzieliby.

READ  Jacqueline Fernandez Films 365 Days gwiazda Michelle Moroni w Dubaju | Bollywood