Rozgrzana pierwsza hybrydowa sztafeta 4×400 Olympic-Athlete-Poland

TOKIO: Mieszana sztafeta 4×400 m zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio wśród kontrowersji związanych z piątkowym dniem otwarcia programu lekkoatletycznego, gdy polsko-amerykańska drużyna znalazła się na szczycie harmonogramu po dyskwalifikacji.

Dyscyplina, w której dwie drużyny mężczyzn i dwie kobiety rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, byłaby ulubieńcem tłumów dzięki swojej wyjątkowej i nieprzewidywalnej formie.

Ale epidemia Covid-19 została pozostawiona członkom zespołu, aby kibicowali innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów.

Drużyna z USA, w skład której weszli Elijah Godwin, Lynna Irby, Taylor Manson i Price Deadman, szybko finiszowała w pierwszym biegu, ale później została zdyskwalifikowana z przekazania pałeczki poza strefą zmian.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, jednak odpadła z kwalifikacji do sobotniego finału.

Holendrzy zajęli drugie miejsce za Polakami Dariusem Kovalukiem, Igą Pamkard-Witten, Malkorsatą Holeb-Kovalik i Kazetanem Tussinskim z wynikiem 3:10,44. Jamajka zakwalifikowała się do trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolny rząd dla swoich zawodników, większość wybiera głównego biegacza płci męskiej, dwie kobiety na kolejnych dwóch okrążeniach i mężczyznę biegnącego zakotwiczoną nogą sztafety.

Nigeria jest jedyną drużyną, która pomieszała rzeczy, umieszczając męskiego biegacza na trzeciej nodze podczas pierwszego biegu.

Samson Nathaniel cierpliwie dał Okanowi George’owi około 30 metrów przewagi, ale w końcowej fazie nigeryjskiej sztafety żeńskiej wszyscy mężczyźni przeszli wygodnie.

(Raport Sudipto Ganguly; Edytowanie przez Eda Osmonda)

READ  „Force of Change”: Fredonia wysyła wiadomość przeciwko nękaniu do Polski i Ukrainy | Wiadomości, sport, praca