Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Royal Court Theatre w Londynie zmienia żydowskie imię postaci miliardera

Londyński Royal Court Theatre zmienia żydowskie imię miliardera z Hershela Finka na Henry’ego Finna w nowej sztuce po tym, jak został oskarżony o „nieświadome uprzedzenia” i antysemityzm

  • Teatr Dworski Królewski zmienił żydowskie imię postaci w nowej sztuce
  • Hershel Fink, który pojawi się w nowej sztuce Rare Earth Mettle, zostanie przemianowany
  • Teatr przyznał, że nazwanie postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia”


Royal Court Theatre przeprosił i zmienił żydowskie imię bohatera nowej sztuki po tym, jak został oskarżony o „utrwalanie antysemickiego stereotypu”.

Londyński teatr West End powiedział, że zmieni imię Herschela Finna, bohatera z Doliny Krzemowej, który pojawił się w nowej sztuce Ala Smitha Rare Earth Mettle, na Henry’ego Finna.

Teatr powiedział, że Fink, dyrektor generalny firmy produkującej samochody elektryczne, który był porównywany do Elona Muska, nie jest Żydem i nic nie wskazuje na to, że jest Żydem w serialu.

Jednak dwór królewski przyznał, że nazewnictwo postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia” i zostanie zmienione.

Royal Court Theatre przeprosił i zmienił imię postaci w nowej sztuce Rare Earth Mettle

Teatr na londyńskim West Endzie przyznał, że nazwanie postaci było przykładem

Teatr na londyńskim West Endzie przyznał, że imię postaci było przykładem „nieświadomego uprzedzenia” i zostanie zmienione

Rzecznik Royal Court Theatres powiedział: „The Royal Court Theatre bez zastrzeżeń przeprasza za tę sytuację. To był błąd, nie powinno było się wydarzyć i żałujemy tego.

Solidaryzujemy się z naszym żydowskim personelem, artystami, fanami i przyjaciółmi i jesteśmy wdzięczni tym, którzy skontaktowali się z nimi, aby poinformować ich, że postać o imieniu Hershel Fink utrwala antysemicki stereotyp.

W odpowiedzi scenarzysta postanowił zmienić nazwę na Henry Finn – będzie to obowiązywać od premier w przyszłym tygodniu, a wraz z tą zmianą przedrukujemy całą komunikację i tekst rozgrywki.

READ  Bill Murray Martha Stewart i Justin Timberlake jedzą obiad w okolicy New Bedford

Z niecierpliwością czekamy na dialog, który pomoże nam zastanowić się nad procesem, który umożliwił przetrwanie tej nazwy i czego brakuje w naszych systemach, co mogłoby złagodzić te niepotrzebne szkody.

Nasza antyrasistowska praca jest nowa i trwa, a to doświadczenie po raz kolejny dowodzi konieczności i zakresu tej pracy. Będziemy teraz ciężko pracować w nadziei na zbudowanie zaufania w naszej społeczności żydowskiej.

Po tym ruchu komik, pisarz i scenarzysta David Badel zabrał się do Twittera Napisz: „Najwyraźniej @royalcourt twierdził, że nie zdawali sobie sprawy, że „Hershel Fink” to żydowskie imię. Hmmm. W pewnym sensie wydawało się to bardzo odpowiednie dla podbijającego światowego miliardera.

Napisałem sztukę. Wszystko – zwłaszcza teraz, a zwłaszcza o rasie – jest nieustannie dyskutowane. Z wyjątkiem jednego wyścigu najwyraźniej.

’W każdym przypadku. Aby być uczciwym, @royalcourt przyznał się tutaj do nieświadomego uprzedzenia i zmienił nazwę. Wciąż jest to bardzo przydatne ogniwo dla Żydów, którzy się nie liczą.

David Baddiel powiedział:

„Wszystko – zwłaszcza teraz, a zwłaszcza o rasie – jest nieustannie dyskutowane” podczas tworzenia sztuki, powiedział David Baddiel.

Komik, scenarzysta i autor zabrali się na Twittera, aby dzielić się swoimi pomysłami w podróży

Komik, scenarzysta i autor zabrali się na Twittera, aby dzielić się swoimi pomysłami w podróży

Reżyser teatralny Adam Linson powiedział: Dlatego Al Smith w The Royal Court przybrał postać wyraźnie wzorowaną na Elonie Musku i wyobraź sobie, że nadał mu wyraźnie żydowskie imię.

„Uczynienie miliardera z Doliny Krzemowej jako Żyda utrwala antysemickie stereotypy i wyrządzi szkody ideologiczne”.

Nowa sztuka opowiada o czołowej lekarce, która podróżuje do Boliwii, aby rozwiązać brytyjski kryzys zdrowia psychicznego i rozwijać swoją karierę.

Dołącza do niej miliarder z Doliny Krzemowej, który wierzy, że może uratować świat, tworząc niedrogie samochody elektryczne.

Reklamy

READ  Wygląda na to, że Priyanka Chopra powstrzymała plotki o jej rozstaniu z Nickiem Jonasem na Instagramie