Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rothermere zgadza się na przedłużenie terminu, aby właściciel Daily Mail stał się prywatnym | Codzienna poczta i ogólne zaufanie

Lord Rothermere zgodził się przedłużyć termin do końca września Licytować 810 milionów funtów szterlingów Aby uczynić firmę macierzystą Daily Mail prywatną.

Rodzina Rothermere, która kontroluje 30% udziałów codzienna poczta oraz General Trust, który pierwotnie miał do 9 sierpnia złożyć tak zwaną ofertę „push or close” (PUSU) dla biznesu, co miało zakończyć 90-letnią karierę jako spółka notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych .

W zeszłym miesiącu zarejestrowana na Jersey spółka holdingowa Rothermere Continuation Ltd (RCL) ogłosiła, że ​​rozważa ofertę akcji za 251 pensów dla DMGT, która jest również właścicielem gazet Metro i i wśród wielu innych aktywów.

Potencjalna oferta jest jednak uzależniona od spełnienia szeregu warunków wstępnych, w tym sprzedaży działalności ubezpieczeniowej RMS i jej udziałów w internetowym sklepie samochodowym Cazoo, o wartości około 8 miliardów dolarów (5,7 miliarda funtów). W tym 1 miliard dolarów w gotówce w bilansie, po przejęciu go przez firmę zajmującą się przejęciem specjalnego celu (Spac) w maju.

W ubiegłym tygodniu DMGT spełniło pierwszy z tych warunków, sprzedając RMS, którego jest właścicielem od 1998 r., amerykańskiej firmie Moody’s Risk & Ratings za 1,4 miliarda funtów.

„Aby dać więcej czasu na spełnienie warunków wstępnych, DMGT i RCL zażądały, a komitet ds. przejęć zgodził się na przedłużenie pierwotnego terminu PUSU określonego w ogłoszeniu o reorganizacji”, podały obie firmy w oświadczeniu z poniedziałku. . „Zmieniony termin może zostać dodatkowo przedłużony za zgodą komitetu ds. nabywania”.

Kolejnym warunkiem wstępnym jest sprzedaż przez DMGT swoich udziałów w Cazoo, które w tym roku ma zostać notowane na nowojorskiej giełdzie, z 16% udziałami o wartości około 970 mln funtów.

Wpływy pieniężne z transakcji zostaną przekazane akcjonariuszom DMGT w formie specjalnej dywidendy. Może dać rodzinie Rothermere do 700 mln funtów, pomagając sfinansować potencjalną ofertę przejęcia DMGT.

READ  Brytyjskie firmy planują zwiększyć inwestycje i przejęcia; Obawy o wzrost ciąży na rynkach – biznes na żywo | Biznes

Wydawca „Daily Mail” zreorganizował biznes poprzez ukierunkowane dyspozycje i przejęcia w ostatnich latach, po tym jak kupił magazyn New Scientist. W marcowej umowie o wartości 70 milionów funtów, a także gazeta I W transakcji o wartości 49,6 mln funtów sprzed dwóch lat.

Firma zarobiła w ostatnich latach 1,2 miliarda funtów ze sprzedaży udziałów w portalu nieruchomości Zoopla, firmie edukacyjnej Hobson’s i firmie danych energetycznych Genscape.

Gdyby DMGT zostało uznane za prywatne, pozostawiłoby Reach – firmę macierzystą krajowych tytułów Mirror, Express i Star oraz regionalnych publikacji, takich jak Manchester Evening News – jako jedyną dużą brytyjską grupę prasową pozostającą jako spółka notowana na giełdzie w Londynie. .