Rosja wyeliminowała mieszane srebro w wolnej sztafecie, podczas gdy Polska zdobyła teraz brąz

2021 Mistrzostwa Europy na krótkim kursie w Len

• Pałac wodny, Kazań Rosja
  • SCM (25m)
  • Wejścia
  • Wyniki

Wśród interesujących wydarzeń podczas Mistrzostw Europy w Krótkich Torach w 2021 roku ogłoszono zmianę etapu na imprezę, która odbyła się wczoraj w Kazaniu.

Holandia zdobyła złoto w 1:28,93 sekundy w mieszanej serii 4x50m stylem dowolnym zeszłej nocy, podczas gdy Rosja i Włochy zdobyły srebrny medal z tymi samymi wynikami 1:29,40.

Jednak dzisiaj Polska, która pierwotnie zajęła 4. miejsce w wyścigu Ligue Européenne de Natation (LEN), ogłosiła, że ​​teraz zdobyli brąz z Włochami jako jedyną drużyną, która zdobyła srebrny medal.

Po otrzymaniu sprzeciwu ze strony Team Poland, sędzia zapoznał się z końcowymi wynikami sztafety mieszanej 4×50 m stylem dowolnym, która rywalizowała w piątym dniu Mistrzostw Europy LEN w Pływaniu Krótkoterminowym w Kazaniu.

Potwierdzono, że rosyjska sztafeta na torze 4 nie płynęła w określonej kolejności na liście startowej, co narusza zasady dotyczące zawodów sztafetowych. W rezultacie Rosja została zdyskwalifikowana z drugiego miejsca w konkursie.

Według najnowszych rankingów Polska (Pavel Jurassic, Zakub Majerski, Alija Tkors i Katarzia Vasik) zdobyła brązowy medal.

Wstępne listy dla rosyjskiego przekaźnika zidentyfikowały następującą sekwencję: Wład Morozow, Klemens Kolsnikow, Arena Surkowa I Maria Kamieniewa W tym momencie wyniki są nadal refleksyjne. Zwróciliśmy się do LEN, aby ustalić, którzy pływacy zostali zdyskwalifikowani z powodu zaburzeń.

Dla Polski połączenie wspomnianych jurajskich, Majorskiego, Dzorsza i Wasika łącznie wyniosło 1:29,46. Ta decyzja ustanowiła nowy rekord Polski, z następującymi dywizjami: