Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja – Polska decyduje przeciwko Lewandowskiemu na towarzyski mecz ze sportem

WROCŁAW / Polska /, 31 maja, / TASS /. Słynny polski napastnik Robert Lewandowski, który gra dla Bayernu Monachium podczas towarzyskiego meczu z Rosją 1 czerwca, prawdopodobnie nie będzie w podstawowym składzie swojej reprezentacji, powiedział w poniedziałek trener polskiej drużyny piłkarskiej Paulo Sousa.

Sousa powiedział dziennikarzom poprzedniego dnia, że ​​napastnik nie znajdzie się w wyjściowym składzie na towarzyskie spotkanie z Rosją, biorąc pod uwagę, że ostatnia kontuzja Lewandowskiego okazała się niewielka.

Lewandowski, 32-letni polski pionier, który grał dla Bayernu Monachium w zeszłym sezonie, strzelił 41 bramek w swoich 29 występach w niemieckim klubie.

Reprezentacje Polski i Rosji spotkają się we wtorek wieczorem na stadionie we Wrocławiu w towarzyskim meczu.

Reprezentacja Rosji w piłce nożnej jest obecnie na zgrupowaniu w Austrii, przygotowując się do meczów towarzyskich z reprezentacjami Polski 1 czerwca (we Wrocławiu) i 5 czerwca w Bułgarii (w Moskwie) na Mistrzostwa Europy UEFA, które zostaną rozegrane. w ramach ich przygotowań.

Biuro prasowe rosyjskiej drużyny poinformowało poprzedniego dnia, że ​​testy drużyny piłkarskiej COVID-19 dały zielone światło do rozegrania towarzyskiego meczu z całą drużyną, ponieważ sztab trenerski i asystenci drużyny dali negatywne wyniki.

Służba prasowa reprezentacji Rosji w piłce nożnej Riam poinformowała również, że „funkcjonariusze kontroli antydopingowej odwiedzili dziś rano reprezentację narodową w ramach testów poza ich zawodami. Pobrano próbki dopingowe od 10 zawodników, wszystkie zgodnie z praktycznymi zasadami”.

Mecz towarzyski Rosji z Polską 1 czerwca i Bułgarii w Moskwie 5 czerwca jest postrzegany jako część przygotowań drużyny do Mistrzostw Europy UEFA, które rozpoczną się w połowie czerwca.

17 marca 2020 roku UEFA ogłosiła, że ​​Mistrzostwa Europy UEFA 2020 zostaną przełożone o dokładnie rok jako środek zapobiegawczy przeciwko globalnemu rozprzestrzenianiu się powieści o wirusie Corona.

Mistrzostwa odbędą się od 11 czerwca do 11 lipca 2021 roku, a lista miast-gospodarzy mistrzostw to Londyn, Anglia; Monachium, Niemcy; Rzym, Włochy; Baku, Azerbejdżan; St. Petersburg, Rosja; Bukareszt, Rumunia; Amsterdam, Holandia; Budapeszt, Węgry; Glasgow, Szkocja; Kopenhaga, Dania; I Sewilla, Hiszpania.

READ  Województwo łódzkie w Polsce publikuje plany zamknięcia ogromnej elektrowni Belgado do 2036 r