Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roger Waters podejmuje kroki prawne w związku z wykluczeniem koncertu, który nazywa „rażącą próbą uciszenia mnie” wśród zarzutów o antysemityzm | Wiadomości Entów i Sztuki

79-letni Waters skrytykował „nieuzasadnioną decyzję” o odwołaniu koncertu zaplanowanego na festiwalu we Frankfurcie w maju w ramach jego europejskiej trasy This Is Not A Drill – ale urzędnicy powiedzieli, że chcą „dać przykład przeciwko antysemityzmowi”.

przez Seba Jackson, reporter wiadomości


Czwartek, 16 marca 2023 14:35, Wielka Brytania

Współzałożyciel i gitarzysta Pink Floyd, Roger Waters, zapowiedział podjęcie kroków prawnych po tym, jak urzędnicy odwołali koncert zaplanowany we Frankfurcie i nazwali go jednym z „najbardziej endemicznych antysemitów na świecie”.

Weteran miał wystąpić 28 maja w Festhalle w ramach europejskiej trasy This Is Not A Drill.

Jednak rada miasta Frankfurtu i rząd Hesji zgodziły się w zeszłym miesiącu odwołać paradę, starając się „dać przykład przeciwko antysemityzmowi”.

fale Zaprzecza, że ​​jest antysemitą, aw wydanym w czwartek oświadczeniu nazwał odwołanie „rażącą próbą uciszenia go”.

Ale oświadczenie Rady Miasta Frankfurtu mówi: „Tłem odwołania jest trwające antyizraelskie zachowanie Pink Floyd, uważanego za jednego z najbardziej endemicznych antysemitów na świecie.

„Wielokrotnie wzywał do kulturalnego bojkotu Izraela i dokonywał porównań z apartheidem w Afryce Południowej oraz naciskał na artystów, aby odwoływali wydarzenia w Izraelu”.

Decyzja została zatwierdzona przez magistrat miasta Frankfurtu 24 lutego.

„Sędzia czuje się zatem wezwany do dania jasnego sygnału przeciwko antysemityzmowi, który jest popierany przez całe społeczeństwo” – dodano w oświadczeniu.

Rzecznik Rady Miejskiej we Frankfurcie powiedział Sky News, że organizator wydarzenia Messe Frankfurt otrzyma polecenie rozwiązania umowy z agencją partyjną, dodając, że „nad tym pismem w sprawie wypowiedzenia trwa obecnie głosowanie”.

Cztery dni później, 28 lutego, Rada Miasta Monachium złożyła wniosek o odwołanie koncertu zaplanowanego na 21 maja w monachijskiej Olympiahl.

We wniosku stwierdzono, że Waters „nadal podsyca antysemityzm”, a także oskarżył go o „publikowanie ideologii spiskowych, które usprawiedliwiają brutalną agresywną wojnę Rosji przeciwko Rosji”. Ukraina„.

READ  Nowy album Jacka Savorettiego świętuje to, co najlepsze w Europie

W czwartek 79-latek w oświadczeniu wydanym przez jego departament zapowiedział, że podejmie kroki prawne w związku z „nieuzasadnioną decyzją”.

W oświadczeniu zatytułowanym „Roger Waters Resist” zarzucono władzom „nadzwyczajny i szkodliwy zamiar” odwołania ceremonii.

Dodał, że działania urzędników we Frankfurcie i Monachium były „niekonstytucyjne, nieuzasadnione i oparte na fałszywym oskarżeniu, że Roger Waters jest antysemitą, którym nie jest”.


zdjęcie:
Koncert Watersa w Los Angeles we wrześniu ubiegłego roku

„W wyniku tego jednostronnego, motywowanego politycznie działania, pan Waters polecił swojemu prawnikowi natychmiastowe podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu unieważnienia tej nieuzasadnionej decyzji, aby zapewnić ochronę jego podstawowego prawa człowieka do wolności wypowiedzi oraz aby wszyscy, którzy chcą być świadkami jego występu, mogą to robić we Frankfurcie”. Monachium i każde inne miasto w jakimkolwiek innym kraju.

„Pan Waters uważa, że ​​jeśli ta rażąca próba uciszenia go nie zostanie zakwestionowana, może mieć daleko idące, katastrofalne konsekwencje dla artystów i aktywistów na całym świecie”.

Bilety na koncerty we Frankfurcie i Monachium są nadal dostępne w sprzedaży na stronie Rogera Watersa.

Czytaj więcej:
Roger Waters nie zgadza się z pierwszą damą Ukrainy Oleną Zełenską
Pink Floyd zreformował się, aby wydać nową piosenkę dla Ukrainy

Według niemieckiej gazety Algemeiner, teraz grupa wielopartyjnych polityków w radzie miasta Kolonii również wzywa do odwołania parady 9 maja.


zdjęcie:
Pink Floyd wystąpił podczas Live 8 w Londynie w 2005 roku. LR Dave Gilmour, Roger Waters, Nick Mason i Richard Wright. Fot: DPA

W liście otwartym stwierdzono, że „w naszych teatrach nie powinno być miejsca na treści antysemickie”.

Waters już wcześniej potępił rosyjską inwazję na Ukrainę i wezwał do zawieszenia broni.

Powiedział jednak również, że konflikt został „sprowokowany” w trakcie Do Rady Bezpieczeństwa ONZ na zaproszenie Moskwy.

Jego poglądy na temat wojny w Izraelu i na Ukrainie spotkały się z krytyką wokalisty i gitarzysty Pink Floyd, Davida Gilmoura.

Waters powiedział w wywiadzie dla niemieckiej gazety prezydent Rosji Władimir Putin: „Według niezależnych głosów, których słucham, ocenia uważnie, podejmuje decyzje na zasadzie jednomyślności w rządzie Federacji Rosyjskiej.

Dodał: „Zastanawiam się: czy Putin jest większym gangsterem niż Joe Bidena A wszyscy odpowiedzialni za amerykańską politykę od czasów II wojny światowej? nie jestem pewien. Putin nie najechał Wietnamu ani Iraku? Czy to prawda?