Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rentokil pionierem systemu rozpoznawania twarzy jako środka do eksterminacji szczurów | Początkowy Rentokil

Największa na świecie grupa zajmująca się zwalczaniem szkodników eksperymentuje z wykorzystaniem oprogramowania do rozpoznawania twarzy jako sposobu na eksterminację szczurów w domach.

Rentokil powiedział, że rozwijał technologię wraz z Vodafone przez 18 miesięcy.

Technologia monitorowania, która jest już testowana w prawdziwych domach, śledzi nawyki gryzoni i przesyła analizy w czasie rzeczywistym przy użyciu sztucznej inteligencji.

Centralne stanowisko dowodzenia może następnie pomóc w podjęciu decyzji, gdzie i jak zabić szczury uchwycone przez kamerę.

– powiedział dyrektor generalny Rentokil, Andy Ransom czasy finansoweDzięki technologii rozpoznawania twarzy możesz zobaczyć, że szczur numer jeden zachowuje się inaczej niż szczur numer trzy.

„A technologia zawsze określi, które szczury wróciły, gdzie się żerują, gdzie śpią, kto spowodował szkody, z której części budynku przyszły, gdzie się dostały i czy był to ten sam gryzoń, który spowodował problem w zeszłym tygodniu”.

Podczas opracowywania technologii Rentokil monitorował myszy w kontrolowanym środowisku, a kamery monitorowały ich wzorce zachowań. Uczenie maszynowe z systemem sztucznej inteligencji umożliwia budowanie możliwości rozpoznawania.

Ransom powiedział, że grudniowy zakup izraelskiego lidera rynku Eitana Amichai dał Rentokilowi ​​„ważną technologię”. Nowy system jest pilotowany przez klientów, w tym producentów żywności i urzędy.

Według doniesień Rentokil zamierza rozszerzyć swoją działalność i od 2016 roku przejął 300 firm.

Grupa celuje w „miasta przyszłości” w krajach, które mogą wkrótce doświadczyć gwałtownego wzrostu liczby szkodników, takich jak Chiny, Indie i Indonezja.

„Jeśli potrafisz zidentyfikować miasta, które będą miały masowy napływ populacji, możesz z dużym prawdopodobieństwem wywnioskować, że będą miały poważne problemy z gryzoniami” – powiedział Ransom.

W ostatnim czasie bardziej pozytywne wieści dla myszy naukowcy Odkryć Uważają rytmiczne bity za nieodparte i instynktownie poruszają się w rytm muzyki. Zdolność była wcześniej uważana za wyjątkowo ludzką.

„Myszy wykazywały wrodzoną synchronizację impulsów – to znaczy bez żadnego szkolenia ani wcześniejszego kontaktu z muzyką” – powiedział dr Hirokazu Takahashi z Uniwersytetu Tokijskiego.

„Muzyka wywiera silny wpływ na mózg i ma głęboki wpływ na emocje i funkcje poznawcze”.

READ  W ciągu dziesięciu miesięcy polski eksport rolno-spożywczy rośnie rok do roku - First News