Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekordowa liczba psów i psów ubezpieczeniowych jest obecnie porzucana

a Ratownik psów, który zachęcał ludzi do zastanowienia się nad wprowadzeniem zwierzaka do domu Obecnie spędza swój największy rok na przekwaterowaniu.

Amanda Fraser-Jones, założycielka z Auckland Rehabilitacja i powrót przykutych psów, powiedziała, że ​​w ciągu ostatnich sześciu tygodni 50 osób wypełniło długi wniosek o znalezienie nowego domu dla swoich psów – i to nie obejmuje wielu, wielu, którzy wysłały jej e-maile lub wysłały, więc nie mogła zawracać sobie głowy formularzem.

„Jestem oszołomiona. Dużo więcej osób prosiło o przywiezienie psów do domu, w porównaniu z każdym innym rokiem, w którym prowadzę ratunek” – powiedziała.

Boogie kocha swoje zabawki i pragnie mieć dom, w którym będzie mogła uczestniczyć we wszystkich twoich przygodach — czy to wędrówki, czy po prostu spędzanie czasu.  Dopóki ma granice i strukturę, będzie działać świetnie.

dostarczony

Boogie kocha swoje zabawki i pragnie mieć dom, w którym będzie mogła uczestniczyć we wszystkich twoich przygodach — czy to wędrówki, czy po prostu spędzanie czasu. Dopóki ma granice i strukturę, będzie działać świetnie.

Zwykle o tej porze roku trust otrzymuje od 10 do 15 aplikacji, „ale wydaje się, że jest to bardzo skoncentrowane na dążeniu do końca zamknięcia”.

Czytaj więcej:
* Ratownicy psów zachęcają ludzi do dwukrotnego zastanowienia się przed umieszczeniem zwierzaka w domu
* SPCA desperacko potrzebuje przytulania jako jeden z najbardziej ruchliwych sezonów kotów w historii
* Jedna trzecia więcej zwierząt pod opieką podczas blokady, ponieważ więcej osób pracuje w domu
* Centrum ratunkowe w Auckland odnotowuje ogromny wzrost liczby porzuconych szczeniąt
* Jak upewnić się, że Twój pies nie dostanie gorączki w kabinie podczas blokady?

Niektórzy właściciele psów przesiedlają się, ponieważ przeprowadzają się za granicę lub stracili pracę i/lub czynsz i nie mogą już sobie na nie pozwolić.

„Ale zdecydowana większość ma jakąś formę problemu z blokowaniem zachowania, którym ludzie po prostu nie mogą się martwić” – powiedział Fraser-Jones.

Szczenięta w klatkach, które są przyzwyczajone do całodobowej obecności swoich właścicieli, rozwijają lęk separacyjny, gdy wracają do pracy i normalnego życia.

Fraser-Jones powiedział, że psy z lękiem separacyjnym będą wykazywać różne destrukcyjne zachowania, takie jak kopanie, niszczenie rzeczy, aby wyjść z domu, przeskakiwanie przez płoty i uciekanie z domu.

Boogie to krzyżówka urodzona we wrześniu 2019 roku. Potrzebuje nowego domu.

dostarczony

Boogie to krzyżówka urodzona we wrześniu 2019 roku. Potrzebuje nowego domu.

„Ludzie nie rozumieją, co się dzieje, bo ich psy były tak grzeczne i cały czas z nimi. A potem, jak tylko odchodzą, zaczynają się problemy”.

Lękowi separacyjnemu można zapobiec, a psy można nauczyć, jak się go pozbyć – ale tylko z czasem i ciężką pracą. Nie ma rozwiązania z dnia na dzień.

Fraser-Jones powiedziała, że ​​podczas blokady było duże zainteresowanie adopcją, aw tym roku adoptowała 150 psów. Zwykle ma niższy wskaźnik adopcji niż inne ratunki, ponieważ przyjmuje dorosłych, którzy przychodzą z problemami, a nie szczenięta.

„Mamy wiele psów, które przychodzą do nas z SPCA i nie mają tendencji do wracania”.

Miley jest 3-letnią mieszanką, która potrzebuje domu: „Niedawno miałam mały wypadek, w wyniku którego przeszła operację biodra – a mimo to jest tak skoczna i energiczna jak wcześniej i wcale się nie denerwowała, pomimo tego śmiesznego boba.

dostarczony

Miley jest 3-letnią mieszanką, która potrzebuje domu: „Niedawno miałam mały wypadek, w wyniku którego przeszła operację biodra – a mimo to jest tak skoczna i energiczna jak wcześniej i wcale się nie denerwowała, pomimo tego śmiesznego boba.

Breyer Marbeck, doradca ds. komunikacji w SPCA, powiedział, że organizacja charytatywna nie odnotowała wzrostu liczby zwracanych lub przewracanych zwierząt, ani podczas blokady, ani po zniesieniu ograniczeń.

„Ale SPCA troszczy się o zwierzęta chore, ranne i zaniedbane, gdzie nasz cel lub odpowiedzialność różni się od innych schronisk dla zwierząt” – wyjaśniła.

„SPCA zwykle nie jest miejscem, do którego dostarczane są zdrowe zwierzęta, ponieważ jesteśmy pełno chorych i rannych zwierząt (około 35 000 rocznie).”

Na ich stanowiskach nie ma miejsca na poddanie się zdrowego właściciela, chyba że zachodzą okoliczności łagodzące.

TradeMe odnotowało 5-procentowy wzrost liczby psów wystawionych do adopcji w listopadzie.

dostarczony

TradeMe odnotowało 5-procentowy wzrost liczby psów wystawionych do adopcji w listopadzie.

James Ryan, dyrektor ds. polityki i zgodności, powiedział, że TradeMe odnotowało 5-procentowy wzrost liczby psów do adopcji w listopadzie w porównaniu do ubiegłego roku.

Bez zmian w porównaniu do listopada 2019 r.

Susie Jones Ratunek dla szczeniąt w Auckland i Casey Walters, założycielka Nowozelandzki fundusz ratunkowy Chihuahua Zgodzili się, że widzieli więcej psów adoptowanych, ale w rezultacie więcej psów porzuconych w 2021 roku niż kiedykolwiek wcześniej.

„Zajmuję się tym biznesem od siedmiu lat i jest to najbardziej wymagająca adopcja, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział Jones.

„Ale zalaliśmy. Nie możemy przyjąć więcej szczeniąt.”

Obecnie pomaga GBP Waikato w zdobyciu psów do innej akcji ratunkowej, ponieważ ci, którzy pozostali na święta Bożego Narodzenia, zostaną uśpieni.

Dodała, że ​​koszt usunięcia seksu to ogromny problem, co oznacza, że ​​ludzie, których nie stać na swoje psy, często się ich pozbywają, zamiast sprowadzać na ratunek.

W tym roku Walters zaadoptował ponad 50 Chihuahua, „to znacznie więcej w porównaniu z innymi latami z liczbami w wieku dwudziestu lub trzydziestu lat”.

Jack jest 8-letnim Pomorzanem, który potrzebuje nowego domu.  Ma problemy z pośpiechem w kierunku nieznajomych.  Najlepiej, jeśli Jack zignoruje go, kiedy go spotkasz, i pozwoli mu powąchać i poczuć się swobodnie.  Wtedy będą dozwolone.

dostarczony

Jack jest 8-letnim Pomorzanem, który potrzebuje nowego domu. Ma problemy z pośpiechem w kierunku nieznajomych. Najlepiej, jeśli Jack zignoruje go, kiedy go spotkasz, i pozwoli mu powąchać i poczuć się swobodnie. Wtedy będą dozwolone.

Ale mamy też rekordową liczbę przychodzących lub poddających się psów. Jesteśmy bardzo małą, specyficzną dla rasy grupą ratowniczą i w tym roku zaraziliśmy ponad 100 psów”.

Psi ratownicy przygotowują się do kolejnej fali porzucania zwierząt, która rozpocznie się w lutym.

„To byłaby jedna z dwóch rzeczy” – powiedział Fraser-Jones.

„Albo mój nowy pies nie dogaduje się z moim starym psem – czy możesz zabrać mojego starego psa?

„Albo nadejdzie czas, kiedy świąteczny szczeniak zacznie wykazywać więcej drobnych zachowań. Zamiast trenować szczeniaka, rezygnuje z tego”.

Gorąco zachęca właścicieli psów, którzy mają trudności z dostępem do zasobów, aby spróbowali przekwalifikować się, zanim porzucą swoje psy.

„Pierwszy port zawinięcia nie powinien dać nam twojego psa”.

dostarczony

„Colin jest trochę collie i jako taki będzie potrzebował kogoś, kto jest aktywny, kto szuka uroczego i zabawnego przyjaciela. Świetnie radzi sobie z 99 procentami psów i po prostu kocha życie. Potrzebuje kogoś, kto chce wspaniałego towarzysza lub towarzysza biegania .

Gdzie adoptować psy ratownicze

narodowo: taki SPCAi Rottweiler Rescue & Rehoming NZ

Okland: przykuty pies i Ratunek dla szczeniąt w Auckland

Christchurch: Uratuj nowozelandzkie chihuahua; Zaufanie Sanktuarium Dogwatch; Christchurch Bull Mail Rescue; Charty jako zwierzęta domowe; Schronisko dla zwierząt (Rada Kościoła).

Hamilton: DC Psy ratownicze

Manawatu: Ratunek i edukacja Haven Bull Dynasty

Kerikeri: Uratuj zwierzęta z Zatoki Wysp

Otago: Dog Rescue Dunedin Charitable Trust

READ  Starszy dyplomata łapie Covid-19 podczas zagranicznej podróży handlowej