Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Ms. Marvel – Chwalebny debiut pierwszego muzułmańskiego superbohatera w MCU | telewizja i radio

a Super chłopiec – i gwiazda – in Pani Marvel (Disney +) , najnowsza wyprawa na mały ekran do MCU. Superbohaterką jest pakistańsko-amerykańska nastolatka Kamala Khan, pierwsza muzułmańska postać w Marvelu, której solowy cykl komiksowy zadebiutował w 2014 roku. Miniserial opowiada o jej wychowaniu, odrywając się nieco od źródła i niejako je uczłowieczając.

Gwiazdą jest Iman Fellaini, w – niewiarygodne, biorąc pod uwagę jej charyzmę, komediowe wyczucie czasu i dramatyczne kotlety w każdej scenie – swoją pierwszą rolę aktorską. To będzie jej drugi dzień następny podziwiać Wyprawa filmowa, The Marvels (mam nadzieję, że masz pewność, że będziemy w uniwersum Marvela przez cały czas trwania tego utworu), kontynuacja Captain Marvel i skupienie się na przygodach Carole Danvers / Captain Marvel i Ms. Boi się o młodego aktora, ale Villani wydaje się być tak urodzonym zbyt fioletowym, że prawie trzeba go zignorować i powiedzieć, jak stary może być dla początkującego superbohatera w – och, nie wiem, może MCU – to przeznaczenie .

Sama seria? Do recenzji zostały wydane tylko dwa odcinki, ale są świetne. Jak dotąd fabuła jest niewielka. Na razie jest tak realna, jak opowieść o nadprzyrodzonym pochodzeniu. Szesnastoletnia Kamala jest artystką, vlogerką i ogólnie miłośniczką Fengrów, a w szczególności Kapitana Marvela. Spotykamy ją, gdy z pasją opowiada o nich swoją najnowszą poruszającą historię.

Większość pierwszego odcinka przedstawia ją, jak próbuje przekonać rodziców, by pozwolili jej pojechać na konwent komiksowy Avengersów autobusem, poprawiając kostium pani Marvel i uspokajając dyrektora, kiedy zostaje zabrana do jego biura na ciągłe „majstrowanie” i marzenia. Chociaż prawdopodobnie zostałaby pochłonięta głębszą radością i szerszym znaczeniem ujrzenia muzułmańskiej postaci ożywającej, chcę tylko zauważyć, jak absolutnie cudownie jest zobaczyć dokładny, kochający i nieskrępowany obraz namiętnej kobiecej bazy, która jest tak często wyśmiewany lub ignorowany, podczas gdy chłopiec-maniak dziedziczy świat.

READ  Książę Filip zostanie pochowany w miejscu swojego ostatniego spoczynku po śmierci królowej

W końcu, z pomocą swojego najlepszego przyjaciela, Bruno (Matt Lintz) – który jest również geniuszem technicznym – Kopciuszek dostaje bal cosplayowy. Kiedy w ostatniej chwili dodasz do jej stroju starą rodzinną bransoletkę, zainwestuje ona w zdolność do wypuszczania wiązek energii, które przybierają solidny kształt i pozwalają jej awansować na platformy, na których może wzbić się w powietrze, jako alternatywa do latania lub super prędkości.

Bransoleta pozwala powiązać swoje moce z pakistańskim dziedzictwem Kamali, aw szczególności z traumą rozbioru. Była własnością jej prababki i jest jedną z wielu, które zaginęły w tym czasie i która wydaje się odwracać do Kamali dzięki swoim mocom.

Pod koniec drugiego odcinka jest fajny zwrot, który obiecuje satysfakcjonujący zwrot tego elementu, ale sceny domowe i relacje rodzinne są największą siłą w początkowych odcinkach. Kultura i religia Kamali są przedstawiane bez skrupułów i bezsilnie, zarówno w dużych (widzimy ją i jej przyjaciółkę Nakię, graną przez Jasmine Fletcher, modlących się w meczecie – i narzekają na kondycję kobiet w porównaniu z mężczyznami), jak i małych (Kamala była w młodości boją się dżinów w ciemności, a nie duchów).

Niektórzy mogą postrzegać wysiłki Kamali, by uciec z kajdan jej rodziny, jako kolejny niepożądany/nieuzasadniony obraz opresyjnego stosunku islamu do kobiet, ale podejrzewam, że dla większości ludzi będzie to wyglądać tak, jak Bisha K. Ali, autorka serii i główna scenarzystka, na pewno oznaczało… wyznanie Proste, że rodzice wszystkich wyznań i kolorów będą pracować nad rodzicami i zapewnić szlif każdemu nastoletniemu młynkowi lękowemu.

Rodzina Khanów jest zwyczajną rodziną – chociaż Matka Munibia (Zenobia Shroff) ma talent do surowej ironii, której wielu potrzebowałoby tak długo w swoim patriarchalnym arsenale – taką, która istnieje raczej w kłótni, dokuczaniu, kochaniu i przebaczaniu, niż jako kotwica w służbie szalonych pomysłów 2022 „Obudź się”, bez względu na to, co niektórzy bez wątpienia już chwieją się, by to zgłosić.

READ  Książę William może być pierwszym, który abdykuje od dziesięcioleci w związku z wstrząsami po królowej. | Królewski | Aktualności

Wszystko jest pełne magii (uwielbiam graffiti, które ożywa, podczas gdy Kamala i jej zawsze aktywna wyobraźnia biegnie obok), dowcipu, ciepła, dowcipu i prawdy. To po prostu – tak, obawiam się, że pójdę – to po prostu cudowne.