Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rebel Wilson odwraca lot Putina podczas BAFTA

Australijska aktorka Rebel Wilson skrytykowała rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, będąc gospodarzem Brytyjskiej Akademii Filmowej na żywo w Londynie.

Putin spotkał się w ostatnich tygodniach z ostrą krytyką za swoją decyzję Zaatakować Ukrainę bez prowokacji. Uważa się, że do tej pory w walkach zginęły tysiące ludzi, a agencja ONZ ds. uchodźców twierdzi, że od 24 lutego 2,6 miliona Ukraińców uciekło z kraju.

W pewnym momencie, wyjaśniając, w jaki sposób występowi piosenkarki Emilii Jones będzie towarzyszyć dwóch tłumaczy języka migowego i różnice między nimi, Wilson zażartował: „Na szczęście we wszystkich językach migowych jest to gest w stronę Putina”, zanim powiesiła ją na środku. Palec. Ale BBC, które transmitowało to wydarzenie, zatarło tę sprawę.

Publiczność odpowiedziała na pysk owacją na stojąco.

Nie była to jedyna wzmianka o konflikcie, który miał miejsce podczas ceremonii wręczenia nagród.

Prezes BAFTA, Krishnendo Majumdar, otworzył uroczystość słowami: „Razem z naszymi kolegami z Ukraińskiej Akademii Filmowej jesteśmy solidarni i mamy nadzieję na powrót pokoju”.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni dziennikarzom zajmującym się Ukrainą, z których wielu jest członkami BAFTA. Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy, a także z tymi, których dotyczą inne konflikty na całym świecie” – dodał.

READ  COVID-19: włoska walka o szczepienia próbuje uniknąć ataku koronawirusa przez noszenie fałszywego ramienia, grożąca zarzutami oszustwa