Real Madryt awansuje z Manchesterem City i dociera do finału Ligi Mistrzów

Real Madryt zrobił to ponownie.

13-krotni mistrzowie Europy zapewnili kolejny magiczny wieczór w Lidze Mistrzów na Santiago Bernabeu w czwartek (czas nowozelandzki), gdy strzelił pod koniec meczu, zdobywając dwa gole w ciągu dwóch minut przez rezerwowego Rodrygo, aby wymusić dogrywkę i pokonać Manchester City 3:1 do dostać się do jego boku. Pierwszy finał od czterech sezonów.

Karim Benzema, były mistrz powrotu Realu Madryt do Ligi Mistrzów w tym sezonie, zamienił rzut karny w dogrywce za decydującego gola, który pozwolił Realowi Madryt awansować w dwumeczu 6:5 po przegranej 4:3 w półfinale, w którym uniknął porażki. z większym marginesem.

Karim Benzema, zawodnik Realu Madryt, po prawej, trzeci gol swojej drużyny podczas meczu półfinałowego Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

Bernat Armanji/The Associated Press

Real Madryt zaliczył już ekscytujący powrót na Bernabeu przeciwko Paris Saint-Germain w 1/8 finału i Chelsea w ćwierćfinale.

Robiąc to ponownie przeciwko City, Real Madryt zarezerwował miejsce w finale 28 maja w Paryżu przeciwko Liverpoolowi, który awansował po pokonaniu Villarreal we wtorek. Real Madryt pokonał Liverpool w finale 2018, kiedy hiszpańska potęga zdecydowała się na swój 13. rekordowy tytuł.

Wynik zakończył dążenie City do zdobycia pierwszego tytułu w Lidze Mistrzów. Drużyna Pepa Guardioli przegrała w zeszłym roku w finale z Chelsea.

Real Madryt wyglądał na niepokonanego pod koniec ligi, kiedy Rodrygo strzelił swoje gole o dwie minuty. Riyad Mahrez dał City prowadzenie w 73. minucie, ale brazylijski napastnik wyrównał w 90. minucie iw minutę po doliczonym czasie dostał zielone światło głową.

Real Madryt dokonał niesamowitego powrotu do finału Ligi Mistrzów.

Kilka minut przed pierwszym golem Rodrygo, Ferland Mendy uratował Real Madryt przed utratą drugiego gola, który mógł zapewnić City awans, wybijając piłkę przed linię bramkową i jednocześnie cofając się, aby nie dopuścić do wejścia Jacka Grealisha.

READ  Wszyscy Black Caleb Clarke trenują z South Sydney Rabbitohs

Bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois zablokował później strzał Grealisha w dół jego gałęzi.

Real Madryt utrzymał cały impet w dogrywce i dał Benzemie prowadzenie 3:1 dla gospodarzy, wykorzystując rzut karny w 95. minucie po faulu w polu karnym.