Razzle Dazzle Blues odzyskują siły po ataku terroru, by zmiażdżyć rebeliantów

The Blues pobili Rebels fatalny początek, by zagrać ekscytujący pokaz swobodnego rugby i odnieść dziesiąte z rzędu zwycięstwo w sezonie.

Fani w Eden Park byli oszołomieni, gdy obserwowali, jak ich drużyna wykasłuje dwie próby w pierwszych pięciu minutach gry z niechlujną grą w składzie.

Różnica 14-0 była jedyną atrakcją dla gości, ponieważ niesłabnący Blues wrócili, aby zbierać punkty i wygrać 71-28.

Po odpadnięciu, The Blues zdołali wrócić do gry zaledwie trzy minuty później dzięki serii pomocy Kurta Ecklunda, która zakończyła się strzałem Akiry Ewana w prawy róg.

Stamtąd bramy były dobrze otwarte i prawdziwe.

Pięć minut później Ewan zaliczył swoją drugą próbę, a Finley Christie, James Tucker, Huskins Sototo i Rico Ewan zasłużyli sobie za kilka wspaniałych wślizgów z the Blues, ponieważ napastnicy wielokrotnie odpadali w kluczowych momentach.

Ten olśniewający styl, przypominający ubiegłorocznego mistrza Bluesa, najlepiej odzwierciedlił ostatnia próba Auckland w pierwszej połowie.

Po uderzeniu piłki ponad 10-metrową passą od początku drugiej połowy, The Blues wysłał piłkę na środek boiska, a Ufa Tongavasi wykonał pierwszą przerwę.

Tuungafasi pokonał Eklunda, który następnie połączył się z gorącym Tuckerem, aby przejąć piłkę do połowy Rebeliantów.

Tucker został odciążony Finleyem Christiem, który pomimo tego, że wokół niego kręciło się sześciu obrońców, był w stanie znaleźć Rico Ewana, który następnie zaatakował złamaną linię, zanim podał piłkę Markowi Tilleyowi na prawym skrzydle, aby zakończyć mecz.

Linia narożna Telei, lewitująca jak gwiazda NRL, gdy w ostatniej minucie próbował go dotknąć, ale udało mu się wybić piłkę i Garden of Eden huśtał się.

Mark Tilley rzuca się, aby zdobyć punkty przeciwko rebeliantom.

Stephen Perovita, który miał rękę w kilku próbach w pierwszej połowie, skonwertował wszystko oprócz jednej w ciągu pierwszych 40 minut, aby dać the Blues zdecydowane prowadzenie 47-14 w przerwie.

READ  Boks: Tinta Smith zmierzy się z Trish Vaca w Hamilton o tytuł mistrza kraju w wadze cruiser

Rebelianci wykonali dobrą robotę, zatamując krwawienie w pierwszych 10 minutach po przerwie, ale piłka spadła w połowie drogi, pozwalając braciom Ewan zabłysnąć, a Akira oddał szczęśliwy skok, by rozbić drużynę Rebels numer 22, zanim Riku zajął drugie miejsce w wyścigu. druga połowa. lewy róg.

The Blues dalej zdobywali punkty na minutę, a Peruvita spadła, zanim Rikuo Iwan strzelił hat-tricka.

W ostatnich 15 minutach meczu, zmęczenie po meczu na wysokich obrotach zaczęło się pojawiać, gdy The Blues popełnili wiele błędów, aby osłabić ich nieubłagane wyniki – niepokojący trend ze strony Oakland w ostatnim czasie.

W końcu Rebelianci byli w stanie wykorzystać dodatkowe okazje próbując pocieszenia, ale Caleb Clarke zareagował natychmiast, w końcu oddając piłkę w 77. minucie po wspaniałym wieczorze.

Clarke wracał do swojej najlepszej ofensywy przez całą noc, osiągając passę tak mocno i szybko, jak w sezonie juniorów, zanim w końcu został nagrodzony łatwą próbą zakończenia meczu.

Caleb Clark łamie passę przeciwko buntownikom.

Rebelianci dodali ostatnią próbę za złodziejem, ale szkody zostały wyrządzone.

Chociaż wyniki są imponujące i dodają zespołowi pewności siebie po burzliwych zwycięstwach w Australii, trener Leon MacDonald będzie chciał w tym tygodniu skupić się na swoim składzie po słabym wieczorze w grupie.

Skład był jedynym obszarem gry, z którym Blues mieli problemy przez cały wieczór – i był to katalizator błędów obu drużyn, które pozwoliły Rebeliantom wcześnie wskoczyć na szczyt.

Pomimo tego, że nie jest supermonterem, MacDonald będzie zachwycony występami Daltona Papale i Rogera Toivasa-Chic oraz wysiłkiem Clarke’a, Pyruvity i braci Ewana.

MacDonald i The Blues mogą teraz usiąść i patrzeć, jak ich przeciwnicy w przyszłym tygodniu, The Reds, zmierzą się z Highlands w Australii w kolejnym sobotnim meczu, wiedząc, że wysłali mocną wiadomość u siebie.

READ  Sky Super Rugby Aotearoa: Crusaders v Chiefs - zespoły, czas rozpoczęcia, transmisja na żywo i jak oglądać