Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport twierdzi, że Apple w końcu obdarzy iPada mini trochę miłością

Według nowego raportu Apple przygotowuje się do wprowadzenia przeprojektowanego iPada mini od 9 do 5 Mac.

Chociaż Apple zaktualizował iPada mini o szybszy procesor i obsługę Apple Pencil pod koniec 2019 roku, podstawowa konstrukcja urządzenia nie zmieniła się od jego wprowadzenia w 2012 roku.

Podobnie jak przecieki Apple, artykuł przytacza „nieznane źródła ze znajomością sprawy”, dlatego zaleca się ostrożność. Jednak w przeszłości okazało się, że artykuły 9to5Mac w podobnym języku były dokładne.

Źródła 9to5Mac podają, że nowy iPad mini będzie miał nowy wygląd przypominający nowoczesny design iPada Air, co sugeruje, że Apple zrezygnuje z przycisku Home i znacznie zmniejszy ramki wokół ekranu. Takie podejście może być dobrodziejstwem, szczególnie dla 7,9-calowego iPada mini, który ma bardzo mały ekran. Nowy projekt może pozwolić mu pozostać „miniaturowym”, ale zapewnić bardziej wciągające wrażenia wizualne.

Artykuł twierdzi również, że iPad mini będzie podążał za iPadem Pro i iPadem Air, przechodząc z najczęściej używanego portu Lightning na USB-C. Mini będzie zawierał inteligentne złącze, umożliwiające korzystanie z urządzeń peryferyjnych, takich jak Smart Keyboard w wersji Apple lub Magic Keyboard dla iPada mini.

Najnowszą wiadomością o iPadzie mini, którą ma ujawnić ta historia, jest włączenie jeszcze nieogłoszonego Apple A15 – tego samego SoC, który ma pojawić się w tegorocznych nowych modelach iPhone’a. (W przeszłości niektóre modele iPadów wykorzystywały chipy starsze niż obecna oferta iPhone’ów, nawet jeśli zostały uruchomione mniej więcej w tym samym czasie).

Twierdzi się, że A15 wykorzystuje ten sam proces produkcyjny 5 nm, co A14, który go poprzedza. Co więcej, źródła podają, że Apple pracuje również nad szybszą wersją A15 o nazwie A15X, którą można włączyć do niektórych innych iPadów. To intrygujące stwierdzenie, ponieważ chipsety o podobnych oznaczeniach pojawiły się już wcześniej w linii iPada Pro, którą Apple wprowadził w tym roku. Zaktualizowano, aby udostępnić chip M1 شريحة Znaleziony w pierwszych komputerach Apple Silicon Mac. Nie jest więc jasne, które iPady A15X mogą przejść, jeśli A15X jest już w fazie rozwoju.

Ale artykuł nie dotyczy wyłącznie iPada mini; Źródła 9to5Mac podają również, że podstawowy 10,2-calowy iPad zostanie zaktualizowany o układ Apple A13, zastępując istniejący układ A12.

Historia 9to5Mac ma podobną historię od Bloomberg Powiedział, że Apple planuje wprowadzić w tym roku nowego iPada mini, ale w tym raporcie brakuje szczegółów.

Zdjęcie listy autorstwa Samuela Axona

READ  Motorola współpracuje z Bullitt w sprawie najtrudniejszego telefonu phone