Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport rakietowy: Alpha uruchamia się, a następnie eksploduje, ULA przestaje sprzedawać Atlas V

Powiększenie / Chiny mogą używać zmodyfikowanej wersji rakiety Long March 5 do misji księżycowych.

Witamy w Raporcie Rocket 4.14! Dużo dramatu w tym tygodniu, ponieważ start Astry doznał awarii silnika podczas ostatniego lotu kosmicznego, Virgin Galactic prawie musiało przerwać swoją przełomową lipcową misję, a Firefly otrzymał swoją pierwszą rakietę alfa z wyrzutni.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zasubskrybuj, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Firefly podejmuje pierwszą próbę uruchomienia. W czwartek firma Firefly Aerospace wystrzeliła pierwszą rakietę Alpha tuż przed godziną 19 czasu lokalnego z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii, a pierwsze chwile lotu wydawały się symboliczne. Ale potem nastąpiło opóźnienie w osiągnięciu prędkości naddźwiękowej i po 2 minutach i 31 sekundach lotu Alfa eksplodowała. „Alfa doświadczyła anomalii podczas pierwszego etapu wznoszenia, która doprowadziła do utraty pojazdu. Gdy zbierzemy więcej informacji, dodatkowe szczegóły zostaną udostępnione” – poinformowała firma w czwartek wieczorem.

Pierwszy krok: przestrzeń … Inauguracyjna premiera Alpha była przede wszystkim misją demonstracyjną nowego małego pojazdu nośnego, a przed misją firma powiedziała, że ​​​​głównym celem było zebranie jak największej ilości danych, Raporty SpaceNews. „To lot testowy” – powiedziała dyrektor operacyjny Firefly, Lauren Lyons, podczas wizyty w centrum kontroli startu firmy. „Naszym naprawdę wielkim celem jest wyniesienie Alfy w kosmos. Jeśli możemy dostać się na orbitę, to jeszcze lepiej. Jeśli możemy otworzyć ten wyświetlacz i rozmieścić te satelity, to jeszcze lepiej. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości danych, weź alfa tyle, ile możesz”. Nie było natychmiastowych wiadomości o wzroście. (Dostarczone przez Kena Bena)

Ostatnia próba uruchomienia Astry idzie na boki. Trzecia próba wejścia na orbitę Astry nie powiodła się w sobotę, kiedy jej pojazd Rocket 3.3 miał problemy z zejściem z wyrzutni z powodu awarii silnika. Raporty SpaceNews. Zamiast od razu wznieść się, rakieta przeskoczyła, przesunęła się na boki i zawisła nad ziemią. Zatrzymanie ruchu bocznego zajęło około 20 sekund, w którym to momencie rakieta zaczęła się wznosić.

W pewnym momencie powinno zadziałać …zespół wydał rozkaz przerwania ciągu silników po 2,5 minutach lotu, ponieważ pojazd znajdował się poza dozwolonym kursem. Pocisk próbował wystrzelić ładunek testowy dla amerykańskich sił kosmicznych. W artykule Tima Fernholza, Tarcze kwarcowe Ważne pytanie: „Jak długo producent rakiet może żyć bez rakiety?” Notowana na giełdzie Astra ma pod ręką około 450 milionów dolarów, więc w najbliższym czasie nie zniknie z rynku. (Dostarczone przez Kena Bena)

Lot Virgin Galactic z Bransonem wykoleił. W trakcie Historyczny lot kosmiczny Sir Richarda Bransona W lipcu pod koniec palenia VSS samotność Silnik statku kosmicznego, na konsoli pojawiło się czerwone światło, Raport New Yorkera. To zaalarmowało załogę o „ostrzeżeniu o przesuwanym stożku”. Piloci Dave Mackay i Mike Masucci stanęli przed decyzją w ułamku sekundy: wyłączyć silnik rakiety lub podjąć natychmiastowe działania, aby rozwiązać problem z trajektorią.

READ  SpaceX jest w drodze do wystrzelenia ośmiu rakiet Falcon 9 w ciągu sześciu tygodni

Kontrola FAA Piloci pomyślnie rozwiązali problem i samolot Bransona wylądował bezpiecznie. Jednak kiedy to zrobisz, samotność Wyleciał poza wyznaczoną przestrzeń powietrzną przez 1 minutę i 42 sekundy. To może nie wydawać się dużo czasu, ale potem zajmuje to ponad 10 procent podróży samotność Został zrzucony z samolotu lotniskowego. Czwartek, FAA na ziemi Statek kosmiczny Virgin Galactic do czasu rozwiązania problemu.

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Indie proszą prywatne firmy o budowę pocisków PSLV. Ponieważ Indie nadal eksperymentują z sposobami rozwoju rodzącego się komercyjnego przemysłu kosmicznego, krajowa agencja kosmiczna będzie zawierała umowy z prywatnymi firmami na budowę Polar Satellite Launch Vehicle. Raporty Economic Times Do 30 lipca oferty złożyły trzy podmioty.

doświadczony pocisk … To pierwszy raz, kiedy wyrzutnia PSLV nie została zbudowana przez Indyjską Agencję Kosmiczną. PSLV wykonał swój pierwszy lot we wrześniu 1993 roku i od tego czasu wykonał ponad 50 misji startowych. Indie mają nadzieję, że do końca roku ogłoszą zwycięskiego oferenta, co może jednocześnie pobudzić prywatny biznes lotniczy w kraju i umożliwić częstsze uruchamianie PSLV. (Dostarczone przez Kena Bena)

Poważny pożar uszkadza szwedzki port kosmiczny. W czwartek 26 sierpnia wielki pożar zniszczył Centrum Kosmiczne Esring w Szwecji. Raporty szwedzkiej sieci telewizyjnej. Pożar miał miejsce podczas zaplanowanego wypalania próbnego silnika rakietowego na paliwo stałe i podobno zniszczył co najmniej dwa budynki, w których spowodował „rozległe” uszkodzenia. Nie było obrażeń.

polarne miejsce startu …w imieniu New York Times Wspomniałem ostatnio Dogłębnie, kilka małych firm zajmujących się wystrzeliwaniem rakiet uważa, że ​​miejsce w północnej Szwecji za kołem podbiegunowym jest miejscem startów polarnych. Już teraz Isar Aerospace i Rocket Factory Augsburg wykorzystują to miejsce do testów silników rakietowych. Żaden z nich nie miał wypadku w zeszłym tygodniu. (Dostarczone przez Dravonda)

Korea zamierza wypuścić Nuri w październiku. Korea Południowa wyznaczyła sobie październikowy cel pierwszego lotu pierwszego w kraju w pełni opracowanego pojazdu do wystrzeliwania satelitów, ogłosił Korea Aerospace Research Institute. Drugi test odbędzie się za kilka miesięcy. Carey Institute planuje przeprowadzić w locie testy nowego boostera Nori z Naro Space Center, Łuk paraboliczny Raporty.

READ  Skojarzona szczepionka przeciw grypie COVID chroni przed obecnymi i pojawiającymi się wariantami w modelu zwierzęcym

Znajdź własną drogę w kosmos …Carrey powiedział, że pierwsza rakieta będzie zawierać atrapę satelity o wadze 1500 kg. Drugi booster będzie orbitował wokół pseudosatelity ważącego 1300 kg i satelity do weryfikacji wydajności ważącego 200 kg. Celem testów w locie jest umieszczenie satelitów na 700-kilometrowej orbicie synchronicznej ze słońcem. Nuri ma na celu zapewnienie Korei Południowej własnej zdolności do startu w kraju i umożliwienie krajowi konkurowania na rynku międzynarodowym. (Dostarczone przez Kena Bena)

Virgin Orbit może wystartować z Guam. Federalna Administracja Lotnictwa (Federal Aviation Administration) opublikowała swoją ostateczną ocenę oddziaływania na środowisko w zeszły piątek, stwierdzając, że Virgin Orbit nie ma „istotnego wpływu” na przeprowadzenie startów za pomocą swojego samolotu nośnego Boeing 747-400 i pocisku LauncherOne z bazy sił powietrznych Andersen na Guam. Według raportu FAA Virgin Orbit proponuje maksymalnie 25 startów z Guam w ciągu najbliższych pięciu lat, aby umieścić małe satelity na różnych niskich orbitach okołoziemskich. Raporty SpaceNews.

Jeden krok Agencja powiedziała… że zakończenie procesu przeglądu środowiskowego nie gwarantuje, że FAA wyda licencję na start dla Virgin Orbit. Firma musi również spełniać wymogi bezpieczeństwa, ryzyka i odpowiedzialności finansowej Federalnej Administracji Lotnictwa. Właściwy przegląd środowiskowy jest „ważnym krokiem w kierunku uzyskania licencji na lot orbitalny z Guam” – powiedział William Pomerantz, wiceprezes ds. projektów specjalnych Virgin Orbit. Jesteśmy bardzo wdzięczni zespołowi FAA za trwający dialog na ten proces. ”. (Dostarczone przez Kena Bena)

ULA zaprzestała sprzedaży pocisku Atlas V. United Launch Alliance nie będzie sprzedawać żadnej ze swoich gigantycznych rakiet Atlas V i na dobre przestało kupować rosyjskie silniki rakietowe do pojazdu startowego, Raporty z Pogranicza. Decyzja ULA ma na celu wycofanie jednego z najbardziej zaufanych pojazdów nośnych rządu USA i ma oznaczać koniec słynnego, ale kontrowersyjnego rosyjskiego silnika RD-180, cudu inżynierii i głównego źródła dochodów dla rosyjskiego programu kosmicznego .

Spasiba, Rosja „Skończyliśmy. Wszystkie są wyprzedane” – powiedziała dyrektor generalna Tori Bruno o pociskach Atlas V firmy ULA w wywiadzie. Rakieta Atlas V ma 29 misji, zanim przejdzie na emeryturę w połowie 2020 r., A firma przechodzi na następną rakietę Vulcan. Pozostałe misje Atlas V obejmują mieszankę nieujawnionych klientów komercyjnych, niektórych z sił kosmicznych, NASA i szerokopasmowej konstelacji satelitarnej Amazona, Projekt Kuiper. (Dostarczone przez Rundgricha i Kena Bena)

Pierwszy LOX, teraz opóźnia uruchomienie ciekłego azotu. Wystrzelenie rakiety Atlas V i jej satelity Landsat 9 z bazy sił kosmicznych Vandenberg będzie musiało poczekać co najmniej tydzień z powodu opóźnień w dostawie ciekłego azotu, które są obwiniane o kryzys zdrowia publicznego związany z COVID-19, Raporty Noozhawk. Ciężarówki zwykle używane do transportu ciekłego azotu do Vandenberg zostały przebudowane na LOX, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu szpitali. W zeszłym tygodniu urzędnicy SpaceX podali brak LOX, którego potrzebują szpitale, jako jeden z powodów opóźnień w wystrzeleniu.

READ  Naukowcy z Harvardu stworzyli narzędzie do edycji genów, które może konkurować z CRISPR

Bez śmiechu (gaz) ważne Zamiast wystartować 16 września, misja Landsat nie odbędzie się przed 23 września, ponieważ data startu jest sprawdzana przez przedstawicieli NASA i United Launch Alliance. „Obecne pandemiczne zapotrzebowanie na ciekły tlen medyczny wpłynęło na dostarczanie potrzebnych dostaw ciekłego azotu do Vandenberg przez Agencję Logistyki Obrony i jej dostawcę Airgas” – powiedział NASA. Agencja nie spodziewa się dalszych opóźnień z powodu braku ciężarówek.

Pierwsze uruchomienie SLS opóźnione do 2022 r.. Publicznie NASA nadal wstrzymuje się z możliwością ustalenia daty wystrzelenia na 2021 r. dla pierwszego lotu rakiety Space Launch System. W tym tygodniu rzecznik agencji powiedział Ars, że „NASA pracuje nad uruchomieniem misji Artemis I do końca tego roku”. ale, Źródło powiedziało Ars Najlepszym scenariuszem do uruchomienia misji Artemis 1 jest wiosna przyszłego roku, a lato jest najbardziej realistycznym celem lotu testowego ciężkiej rakiety i statku kosmicznego Orion.

Czynnik COVID …agencja kosmiczna ma już około dwóch miesięcy opóźnienia w wewnętrznych celach testowania i integracji rakiety w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego, a krytyczne testy przed lotem są jeszcze przed nami. Katherine Hambleton z NASA przyznała, że ​​agencja kosmiczna doświadczyła odstępstwa w harmonogramie. „Agencja nadal monitoruje wzrost przypadków koronawirusa w rejonie Kennedy, który wraz z innymi czynnikami, takimi jak pogoda i pierwsze operacje, wpływa na nasz harmonogram operacji” – powiedziała.

Chiny mogą wykorzystać długi 5 marca do misji księżycowych. Wydaje się, że Chiny przyspieszają swoje plany lądowania na Księżycu do 2030 r. i wykorzystają w tym celu zmodyfikowaną wersję istniejącej rakiety. Główny projektant rodziny rakiet Long March, Long Lehao, powiedział, że Chiny mogą wykorzystać dwie zmodyfikowane rakiety Long March 5 do lądowania na Księżycu w mniej niż dekadę. Ars. raporty.

Dodaje oliwy do ognia kosmicznego wyścigu USA-Chiny … Słowa Lihao nie zawierają oficjalnego oświadczenia o polityce kosmicznej Chin – przynajmniej na razie. Andrew Jones, dziennikarz, który śledzi chiński program kosmiczny, powiedział, że pozostaje wpływową postacią w chińskiej polityce kosmicznej. „To dobra wskazówka, że ​​Chiny do pewnego stopnia pracują nad tym planem” – powiedział Ars. „Oczywiście, że ten pocisk zostanie ogłoszony na pokazie lotniczym w Zhuhai pod koniec września lub na początku października”.

Kolejne trzy premiery

3 września: alfa | lot próbny świetlika | Baza Sił Kosmicznych Vandenberg, Kalifornia | 01:00 UTC

14 września: Sojuz | OneWeb 10 | Kosmodrom Bajkonur, Kazachstan | zostanie ogłoszony później

15 września: Sokół 9 | Inspiracja 4 | Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego, Floryda | zostanie ogłoszony później