Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport pokazuje, że luksus w Anglii spada wraz ze wzrostem samotności | zdrowie

Dobre samopoczucie w Anglii pogorszyło się w ciągu ostatniego roku Samotność A nieufność do rządu wzrosła, jak wynika z analizy danych Narodowego Urzędu Statystycznego.

Nowy raport Carnegie UK wyprzedza wtorkową publikację najnowszych danych dotyczących PKB, które mają pokazać, że brytyjska gospodarka wzrosła w drugim kwartale 2021 roku.

Zielona poseł Carolyn Lucas powiedziała, że ​​analiza podkreśliła „niepokojący spadek dobrobytu zbiorowego”, sugerując, że priorytety rządowe nie działają dla ludzi.

Dane wskazują, że spadek poziomu dobrostanu rozpoczął się przed wybuchem epidemii i nadal spadał, gdy kraj wszedł w pierwszą narodową blokadę w marcu 2020 r.

Organizacja charytatywna spodziewa się, że kiedy w tym roku poinformuje o swoich poziomach 2020/21, spadek ten będzie jeszcze gorszy. Wzywa do pilnego ponownego przemyślenia nadmiernego nacisku na dane gospodarcze w celu oceny ożywienia po pandemii.

Sarah Davidson, dyrektor naczelny Carnegie Endowment w Wielkiej Brytanii, powiedziała, że ​​każdy, kto żył przez ostatnie półtora roku, stanie się „bardzo świadomy faktu, że rzeczy, które wpływają na nasze doświadczenie życiowe, obejmują znacznie szerszy zakres niż tylko te, które są zbierane przez dane ekonomiczne.” “.

„Wiele z tego, o czym rozmawialiśmy podczas tej pandemii, naprawdę odzwierciedlało złożoność naszego życia i fakt, że takie rzeczy jak nasze osobiste relacje, to, jak bardzo możemy wpływać na decyzje… nawet takie rzeczy jak nasz dostęp do terenów zielonych mają wpływ”, powiedziała. „Wszystkie te rzeczy mówią ci coś naprawdę ważnego o jakości naszego życia”.

Organizacja charytatywna proponuje nową miarę postępu kraju – dobrobyt krajowy brutto lub GDWe – w celu zmierzenia, czy życie się poprawia, czy gorzej. Najnowszy wynik GDWe, oparty na danych ONS, wyniósł 6,79 na 10 dla 2019/20, w porównaniu z 6,89 dla 2018/19, najniższym poziomem od 2015/16.

„Nie mówimy, że czynniki ekonomiczne są nieistotne, ponieważ są, a model dobrobytu, o którym mówimy, podkreśla znaczenie równowagi społecznej, ekonomicznej i środowiskowej. [and] Demokratyczne wyniki… aby właściwie uchwycić to, co jest ważne dla życia ludzi, naprawdę trzeba zmierzyć wszystkie te rzeczy” – powiedział Davidson.

Dodała, że ​​te dane, które pokazują obniżony dobrostan w kilku mierzonych obszarach, w tym w relacjach i zarządzaniu, powinny być następnie wykorzystywane do wpływania na decyzje polityczne.

liczba dorosłych w Anglia Samotność wzrosła od 2017 r. i w zeszłym roku wzrosła o 44%, z 2,6 mln do 3,7 mln. Tymczasem zaufanie do rządu jest najniższe w historii po spadku o prawie 40% w okresie od 2018/19 do 2019/20 (z 31% do 19%).

Koncepcja GDWe zyskała poparcie 20 posłów z różnych partii, którzy podpisali ruch wczesnego dnia.

Lucas, jeden z posłów popierających wprowadzenie GDWe, powiedział: „Niepokojący spadek dobrobytu zbiorowego jest znakiem, że priorytety obecnego rządu nie spełniają większości ludzi. Oficjalne miary sukcesu, takie jak wzrost PKB, nie mają w ludzi, którzy czują się lepiej ze swoim życiem”.

Dodała, że ​​jeśli użyjemy GDWe zamiast wzrostu PKB jako „gwiazdy przewodniej” dla tworzenia polityki gospodarczej, byłby to „duży krok w kierunku mierzenia tego, co jest najważniejsze dla ludzi”.

Carnegie Endowment z Wielkiej Brytanii stwierdziło, że należy pilnie zająć się opóźnieniem w wydaniu oficjalnych oświadczeń na temat dobrobytu Anglii. Obecnie na udostępnienie danych ONS dotyczących dobrostanu trzeba czekać 17 miesięcy, w porównaniu z ośmiomiesięcznym opóźnieniem w przypadku danych ekonomicznych.

READ  Moody's podtrzymuje rating Polski na poziomie A2 z perspektywą stabilną - The First News