Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport mówi, że książę Andrzej „naciska królową, aby przywróciła status królewski”

Książę Yorku naciska na powrót do królewskich obowiązków i poprosił królową o powtórzenie jego roli jako pułkownika Gwardii Grenadierów.

Książę stracił upragnioną rolę, wraz z innymi tytułami wojskowymi i patronatem królewskim, w styczniu.

Drugi syn marokańskiego monarchy zrezygnował z życia publicznego po zamieszaniu wokół jego przyjaźni z miliarderem, pedofilem Jeffreyem Epsteinem i po tym, jak zapłacił miliony dolarów, aby zakończyć cywilną sprawę o napaść na tle seksualnym przeciwko Virginii Joffrey.

Książę Andrzej twierdzi, że nigdy nie spotkał pani Joffrey i zaprzeczył wszelkim zarzutom przeciwko niemu.

Prawie sześć miesięcy później nie tylko chce zostać przywrócony jako pułkownik Gwardii Grenadierów, ale także chce uczestniczyć w królewskich starciach wraz z innymi członkami rodziny królewskiej, według The Guardian. telegraf.

Gazeta podała, że ​​naciska również na przyznanie swoim dwóm córkom, księżniczce Beatrice i Eugenie, statusu pracującej rodziny królewskiej.

„Pułkownik Gwardii Grenadierów był jego najbardziej pożądanym tytułem i chce go odzyskać” The Telegraph zacytował królewskie źródło mówiące.

„Pozostając kanclerzem stanu, uważał również, że powinien być włączany do wydarzeń królewskich i państwowych”.

Andrew odziedziczył tytuł po księciu Edynburga po odejściu z życia publicznego w 2017 roku.

(AFP/Getty Images)

Od czasu zwolnienia ze wszystkich obowiązków urzędowych książę odsunął się od życia publicznego – pojawił się dopiero w marcu na nabożeństwie żałobnym księcia Filipa.

Chociaż oczekiwano, że książę Andrzej pojawi się publicznie na gali Orderu Koronki w zamku Windsor w poniedziałek, doniesiono, że został zakazany publicznie na służbie.

Niedziela razy Twierdzono, że książę Andrzej, rycerz podwiązki, będzie obecny wraz z starszymi członkami rodziny królewskiej w poniedziałek na dorocznej nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego.

Ale słońce Powiedział, że spadkobiercy tronu, książę Walii i książę Cambridge, lobbowali królową w tej sprawie.

Gazeta podała, że ​​starsi członkowie rodziny królewskiej obawiali się „luzu”, dodając, że książęta Karol i William mieli uzgodnić swoje podejście przed poinformowaniem królowej, która podjęła ostateczną decyzję.

Skontaktowano się z Pałacem Buckingham i przedstawicielem księcia Andrzeja w celu uzyskania komentarza.

READ  Expo 2020 Dubai: Naucz się polskich zwrotów, kodowania i cudów gier w Pawilonie Polski