Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport mówi, że Galaxy S23 i Galaxy S24 nie będą używać chipów Exynos na żadnym rynku

Chcąc stworzyć oddzielny, mocniejszy chipset przeznaczony dla swoich flagowych telefonów z serii Galaxy S, raport twierdzi, że Samsung będzie kopiował Apple, jeśli chodzi o produkcję chipsetów. Apple projektuje swoje chipy z serii A dla najnowszych i najlepszych modeli iPhone’a i co roku je ulepsza (więcej o tym później). Mówi się, że południowokoreański producent stworzył Dream Team, aby zaprojektować niestandardowy chipset Galaxy S.

Według raportu z Korei Południowej nawigator (przez SamMobileSamsung jest tak skoncentrowany na projektowaniu tych niestandardowych chipów, że nie wyprodukuje nowych high-endowych chipów Exynos w 2023 i 2024 roku. Oznacza to, że modele Galaxy S23 i Galaxy S24 będą korzystać z chipów Qualcomm Snapdragon na wszystkich rynkach. Obecnie najnowsze chipsety Exynos są używane co roku w najnowszych urządzeniach Galaxy S z wyjątkiem USA, Kanady, Tajwanu i Chin (w tych krajach telefony są zasilane najnowszym chipsetem Qualcomm Snapdragon).

Jeśli raport Navera jest słuszny, wszystkie modele Galaxy S23 i Galaxy S24 będą zasilane przez Qualcomm w 2023 i 2024 roku. Był inny czas, kiedy Samsung zmienił rzeczy i to był w 2015 roku. Kiedy Snapdragon 810 napotkał problem z przegrzaniem W linii Galaxy S6. w wyniku, SAMSUNG Używaj Exynos 7 Octa do zasilania modeli Galaxy S6 w krajach, w których kiedyś kupowano krzem zaprojektowany przez firmę Qualcom.
Jeśli chodzi o iPhone’a, mówi się, że Apple ponownie wykorzystuje chipy A15 Bionic używane w zeszłorocznej serii iPhone’a 13 i nadaje mu nową nazwę dla tegorocznych nieprofesjonalnych modeli iPhone’a 14. Na przykład Apple może użyć A15 Bionic do tych telefonów i nazwać go A16 Bionic. Te chipy będą produkowane przy użyciu węzła procesowego 4 nm, podobnie jak A15 Bionic.

iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą wtedy zasilane przez nowo nazwany A16 czoło Bionic jest zbudowany przy użyciu węzła procesowego 3 nm, co pozwala na umieszczenie większej liczby tranzystorów w chipie, dzięki czemu jest mocniejszy i bardziej energooszczędny.

READ  Wideo szpiegowskie Porsche 911 GT3 RS przedstawia aktywny tylny spojler w akcji

Chipsety zaprojektowane przez Samsunga będą przeznaczone nie tylko do użytku z linią Galaxy S, ale mogą być również zaprojektowane dla składanych urządzeń telefonicznych firmy. Jednym z problemów jest to, że Samsung Foundry ma obecnie problem z niską przepustowością swoich chipów 3 nm i 4 nm. Niedawno odkryto, że tylko 35% chipów wyprodukowanych przez Samsunga przy użyciu węzła procesowego 4 nm przeszło kontrolę jakości.

Jest to w porównaniu z lepszym 70% wskaźnikiem wydajności osiągniętym przez TSMC dla węzła 4 nm. Różnica w przychodach kosztowała Samsung Foundry trochę biznesu od Qualcomm, który zamiast tego trafił do TSMC.

Celem Samsunga jest dostarczenie bardzo wydajnego chipa do Galaxy S25 w 2025 roku, który będzie można co roku aktualizować dla nadchodzących telefonów Galaxy S. Chip będzie działał również z telefonami Galaxy Z (składanymi).