Puchar Świata w Rugby League: Kangury otwarte z wielką wygraną nad Fidżi po wczesnej panice

Kangury zakończyły swoją trzyletnią przerwę solidnym, jeśli nie oszałamiającym zwycięstwem nad Fidżi, aby rozpocząć kampanię Pucharu Świata w Rugby.

Przeciwko 13 366 na Headingley Stadium w Leeds, obrońcy tytułu wygrali 42-8 zwycięzców, ale wynik nie odzwierciedlał tego, jak bardzo byli zardzewiali w pierwszych 20 minutach soboty (niedziela czasu nowozelandzkiego).

W końcu włączyli bieg, gdy mecz trwał, a Josh Adu-Carr strzelił dwa gole, gdy odnowił swoją współpracę z Latrellem Mitchellem na lewym skraju kangura.

Daley Sherry Evans, który walczy z Nathanem Cleary o rolę rozgrywającego, był niezawodny, jeśli nie wyjątkowy, ponieważ jego partner Cameron Monster został nazwany Człowiekiem Meczu.

Jedną z rzeczy, o które Mininga martwi się, gdy jego zespół jedzie do Coventry, by w przyszłym tygodniu zmierzyć się ze Szkocją, jest to, że doznał wstrząsu mózgu u debiutującego Robina Cottera.

Napastnik North Queensland kiwnął głową w drugiej połowie do pomocnika Fidżi Tui Kamikamika i nie wrócił po porażce na Międzynarodowym Lotnisku Hamad.

Oczekuje się, że Mininga zmieni resztę swojego składu, ale Cotter będzie musiał siedzieć przez 11 dni zgodnie z protokołami dotyczącymi wstrząsu mózgu.

Australijczyk Josh Addo Carr świętuje po zdobyciu bramki w jednej ze swoich prób przeciwko Fidżi.

Jan Super/AFP

Drugi wioślarz Jeremiah Nanai może zostać zawieszony z powodu ataku włócznią na obrońcy Fidżi Brandona Wickhama w późnej fazie gry.

Rozgrywający Canterbury Wickham był częścią drużyny Fidżi, która rzuciła wszystko w Australii i zdobyła nagrodę, gdy Simi Valemi z Canberry otworzył wynik po zaledwie trzech minutach.

READ  Malezja zaoferowała 200 milionów dolarów na organizację Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2026 roku

Wakehamowi nie udało się dokonać konwersji, ale Patty wygrywała pokonując, a Australia była zmuszona walczyć o każdy cal.

Kiedy obudzili się po drugiej stronie, Australia zniecierpliwiła się i musiała współpracować z Nanai, aby przerwać passę Fidżi na kwadrans przed końcem.

Kapitan Australii James Tedesco mierzy się z graczami z Fidżi w Leeds.

Wyrwanie Australii ze snu wymagało od Mitchella śmiałości, gdy przeszedł w kosmos do Addo-Carra za pierwszym wślizgiem, a skrzydłowy przebiegł 90 metrów w dół pola podczas swojej pierwszej próby zdobycia mistrzostwa.

Angus Crichton podążył za nim na linii bramkowej, gdy połowa dobiegła końca dzięki bezbłędnemu kopnięciu Valentina Holmesa, który dał Australii prowadzenie 18:4 w pierwszej połowie.

Mitchell pojechał zaraz po przerwie i stamtąd zaczęła się parada kangurów.

Hawker Harry Grant, którego spryt i machinacje na boisku irytują Fidżi, strzelił prostą próbę po zdobyciu punktu 40/20, a kapitan James Tedesco dołączył do niego w arkuszu punktacji.

Boczna obrońca Fidżi Sonia Turova podjęła próbę powrotu po śmierci ku uciesze mieszkańców.

Australia 42 (Josh Ado Carr 2, Jeremiah Nani, Angus Crichton, Latrell Mitchell, Harry Grant, James Tedesco próbuje; Valentine Holmes 7 goli) Fidżi 8 (Semi Valemei, Sonya Turova próbuje). HT: 18-4.