Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ptasia grypa potwierdzona w 10 innych operacjach indyków

Siedem nowych przypadków wysoce zjadliwej ptasiej grypy (HPAI) zostało potwierdzonych w działalności gospodarczej związanej z indykami w Minnesocie, podczas gdy w Północnej Dakocie, Południowej Dakocie i Iowa odnotowano po jednym nowym przypadku.

Te przypadki zostały już potwierdzone Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) Służba Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS) w dniach 3-4 kwietnia i opublikowana na stronie internetowej APHIS 5 kwietnia.

Przypadki ptasiej grypy w Minnesocie

Z siedmiu przypadków w Minnesocie trzy wykryto w hrabstwie Kandiyohe, podczas gdy w hrabstwach Morrison, Baker, Dodge i Leesmore po jednym. Dwa przypadki w hrabstwie Kandiyohe potwierdzono w stadach kurcząt hodowanych na indykach, podczas gdy Minnesota Health Authority opisał wszystkie inne nowe przypadki w Minnesocie jako „stada indyków komercyjnych”.

Przed tymi przypadkami Dystrykt Kandiyohe Hrabstwo Morrison miało po jednym poprzednim przypadku, podczas gdy są to pierwsze przypadki w hrabstwach Baker, Dodge i Leesmore.

Inne hrabstwa Minnesoty z wcześniejszymi przypadkami wysoce zjadliwej ptasiej grypy to Stearns, Meeker i Lac Qui Parle.

Inne przypadki ptasiej grypy

4 kwietnia APHIS potwierdził wysoce zjadliwą ptasią grypę w stadzie dostawców indyków w hrabstwie Hamilton w stanie Iowa, a także w komercyjnych stadach mięsa indyczego w hrabstwach Lamore w Północnej Dakocie i McPherson w Południowej Dakocie.

WATT Global Media nadal sprawdza liczby dotyczące wielkości stada dla każdego zainfekowanego budynku we wszystkich czterech stanach.

Stanowią one drugi nowy przypadek w hrabstwach Hamilton i Lamore, a trzeci w hrabstwie McPherson.

Jak dotąd w 2022 r. wysoce zjadliwą ptasią grypę potwierdzono w komercyjnych stadach drobiu w następujących stanach: Północna Dakota, Kentucky, Delaware, Maryland, Missouri, Iowa, Wisconsin, Południowa Dakota, Indiana, Północna Karolina, Minnesota i Teksas. W grę wchodziła sprawa Texas Riders. Wirus został również potwierdzony w kanadyjskich prowincjach Ontario i Nowej Szkocji.

Więcej informacji na temat przypadków wysoce zjadliwej ptasiej grypy w północnoamerykańskich stadach drobiu komercyjnego można znaleźć w: interaktywna mapa na WATTPoultry.com.

READ  Naukowcy z NASA odkrywają gigantyczną planetę podobną do Jowisza w danych NASA TESS

Przeczytaj nasze bieżące relacje z Globalny wybuch ptasiej grypy.