Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ptasia grypa nadal rozprzestrzenia się w Pensylwanii w stanie Utah

WYSPA STANOWA, Nowy Jork – Wysoce zaraźliwa ptasia grypa, która pustoszyła stada w całych Stanach Zjednoczonych, została znaleziona w Pensylwanii i Utah, powiedzieli urzędnicy federalni, co jeszcze bardziej nasiliło śmiertelną epidemię.

Komercyjne stado kur niosek w hrabstwie Lancaster w Pensylwanii i stado kurczaków przydomowych w hrabstwie Utah w stanie Utah to najnowszy drób, który został poddany kwarantannie i ewakuowany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, powiedział Departament Rolnictwa USA (USDA). A. Służba Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS) uwolnić się.

Zgodnie z protokołem kurczęta nie wejdą do diety, powiedział USDA.

Miliony kurczaków Według raportów, od początku lutego są dziesiątkowane przez ptasią grypę, a rosnąca ich liczba wiąże się z gwałtownym wzrostem cen drobiu z powodu inflacji.

Wybuch ptasiej grypy w 2015 r. zabił lub zabił prawie 50 milionów kurczaków i indyków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Ta epidemia spowodowała wzrost cen jaj, Zgłoszono Advance/SILive.comRynek załamał się tak mocno, że zniknął w następnym roku.

Trzy martwe bieliki amerykańskie w Gruzji niedawno uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa, Urzędnicy powiedzielii dołącz do innych orłów w całym kraju Powiedziało z grypy znanej jako H5N1.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) Powiedziała Niedawne infekcje stanowią „niskie ryzyko dla społeczeństwa”.

Agencja zauważa jednak, że epidemie w tych stadach mogą narazić niektóre osoby, które regularnie stykają się ze zwierzętami, zwiększając ich ryzyko narażenia. Przypadki zakażenia wirusem ludzkiej ptasiej grypy są rzadkie, ale nadal występują, najczęściej po bliskim kontakcie z zarażonymi ptakami, które niekoniecznie wykazują objawy.

W połowie stycznia Departament Rolnictwa USA Powiedziała Dziesiątki dzikich ptaków na wschodnim wybrzeżu uzyskały pozytywny wynik testu na ptasią grypę, co wskazuje na możliwość, że dzikie zwierzęta mogą być głównymi nosicielami epidemii.