Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pstrąg potokowy Greenstone w bardzo dobrym stanie

Nurkowanie około 13 kilometrów od rzeki Greenstone, przed rozpoczęciem sezonu połowów górskich w poniedziałek, przyniosło zachęcające wyniki, z zauważonym pstrągiem potokowym wielkości miseczki.

Otago Fish & Game Officer Ben Sowry i Southland Fish & Game Officer Cohen Stewart zanurkowali w dół rzeki, aby policzyć ryby, podczas gdy inni pracownicy z obu obszarów szli wzdłuż brzegów, aby dostrzec ryby.

Paul Van Klink, oficer Otago Fish & Game, powiedział, że zespół naliczył 107 średnich i dużych pstrągów tęczowych i potokowych w trzech odcinkach rzeki.

Powiedział, że większość ryb to pstrągi tęczowe i wydają się być w „bardzo dobrym” stanie, podczas gdy niektóre pstrągi potokowe były „wielkości filiżanki”.

Nurkowanie z dryfem dało populacji dobre oszacowanie tego, co znajdowało się w rzece w tym czasie – nurkowie spławikowi zazwyczaj wykrywają około 60% ryb w rzece – a zebrane informacje mogą pomóc w podejmowaniu decyzji zarządczych dotyczących łowisk.

Nurkowanie w dryfie rozpoczęło się w Greenstone w 1987 roku i zostało powtórzone w 1994, 2002 i 2003 roku.

Van Klink powiedział, że chociaż liczba ryb prawdopodobnie nie była tak wysoka, jak widzieliśmy wcześniej, wciąż jest wystarczająco dużo, ale zostanie przeprowadzona dalsza analiza, aby porównać tegoroczne wyniki z poprzednimi badaniami.

Greenstone jest głównym dopływem tarła jeziora Wakatipu i słynie z połowów pstrąga tęczowego. Wiele pstrągów tęczowych wróciło do jeziora po kryciu.

„Greenstone to naprawdę ważny połów dla łowców międzynarodowych i kiwi” – ​​powiedział Van Klink.

„Ze względu na epidemię i brak podróży międzynarodowych, łowcy kiwi w dużej mierze zabezpieczyli to miejsce dla siebie.

„Zachęcamy osoby, które nie odwiedziły tych miejsc, aby wychodziły i cieszyły się nimi, ponieważ mamy wiele wspaniałych połowów na wyciągnięcie ręki”.

Listopad zwiastuje otwarcie wielu szlaków wodnych na terenach wiejskich i wyżynnych na Wyspie Południowej dla rybaków, które przyciągają około 80 000 rocznie.

READ  Coronavirus Covid 19: Chiny zlecają masowe testy w Wuhan w miarę rozprzestrzeniania się epidemii

Wędkarze, którzy chcą łowić w wiejskich rzekach, potrzebują całosezonowej licencji wędkarskiej i bezpłatnego potwierdzenia licencji backcountry.

W lutym i marcu w Greenstone odbywają się również kontrolowane łowiska z systemem dzwonków do zarządzania liczbą rybaków.

[email protected]