Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przypadki Covid-19: liczba NSW prawie ponownie się podwoiła z 21151 przypadkami i sześcioma zgonami

Liczba codziennych przypadków Covid-19 w NSW prawie podwoiła się po raz drugi w ciągu trzech dni, z 21151 zakażeniami i sześcioma zgonami odnotowanymi w ostatnim okresie sprawozdawczym.

Niektóre ograniczenia, takie jak maski i obowiązkowe odprawy, zostały przywrócone w NSW w tym tygodniu, gdy liczba spraw gwałtownie wzrosła.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Liczba hospitalizowanych przypadków wzrosła do 763 w porównaniu do 746 w poprzednim okresie sprawozdawczym, z 69 pacjentami na oddziale intensywnej terapii.

Liczba codziennych infekcji wzrosła w środę z 6062 do 11201 i W czwartek wzrósł do 12 226.

Dzisiejsza liczba to największa liczba dziennych przypadków odnotowana w jakiejkolwiek australijskiej jurysdykcji i nieco niższa od łącznej liczby infekcji zarejestrowanych wczoraj w całym kraju.

Pobrano 148 410 wymazów na Covid-19, w porównaniu do 97 201 dzień wcześniej.

15 grudnia – gdy rząd NSW złagodził ograniczenia Covid-19 – minister zdrowia Brad Hazzard powiedział, że do końca stycznia stan może zobaczyć do 25 000 codziennych infekcji.

Hazzard powołał się na modelowanie z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, które przewidywało szybki wzrost przenoszenia wirusa.

„Możemy więc nie osiągnąć 25 000 przypadków dziennie, ale możemy” – ostrzegł, gdy liczba przypadków tego dnia wyniosła 1360.

Autor raportu, James Wood, powiedział ABC, ponieważ jego prognoza wykazała, że ​​„czterokrotny wzrost przypadków tygodniowo był bardzo zgodny z tym, co widzimy tutaj, a także [in] konteksty międzynarodowe.

Powiedział, że kiedy Hazard powołał się na swój model, wciąż był „zbyt surowy” i nie wziął pod uwagę aktualizacji wzmocnionych ujęć.

Niektóre ograniczenia, które zostały uchylone 15 grudnia, takie jak maski w wielu pomieszczeniach i odprawa QR, zostały przywrócone w tym tygodniu.

Australijski dyrektor medyczny Paul Kelly ostrzegł wczoraj, że kraj może spodziewać się większej liczby przypadków po tym, jak większość przywódców kraju ogólnie zgodziła się na złagodzenie wymogów dotyczących izolacji bliskiego kontaktu.

READ  Kobieta pamięta moment, w którym znalazła pod łóżkiem 18 węży

Po wczorajszym nadzwyczajnym posiedzeniu rządu krajowego większość stanów zatwierdziła nową definicję bliskiego kontaktu, która teraz oznacza osobę, która spędziła cztery lub więcej godzin z potwierdzonym przypadkiem w środowisku domowym.

We wszystkich tych jurysdykcjach, z wyjątkiem Australii Południowej, osoby mające kontakt i potwierdzone przypadki Covid-19 będą teraz musiały być izolowane tylko przez siedem dni, jeśli szybki test antygenowy wykonany szóstego dnia będzie ujemny.

Profesor Kelly przyznał, że ten ruch będzie miał wpływ.

„Będziemy mieć więcej spraw, nie ma co do tego wątpliwości” – powiedział.

„To jest sposób radzenia sobie z tym ogromnym obciążeniem problemami, polega na mądrym wykorzystaniu zasobów, które posiadamy”.

Pracownik medyczny przeprowadza test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w ośrodku testowym Covid-19 w zachodnim Sydney 21 grudnia 2021 r. (Zdjęcie: Mohamed Farouk/AFP)

Naczelny lekarz w Australii, Paul Kelly, ostrzegł, że kraj może spodziewać się większej liczby przypadków.
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Przypadki Victorii rosną po raz czwarty

Victoria odnotowała 5919 nowych przypadków COVID-19 i siedem zgonów, ponieważ wzrosła liczba hospitalizacji.

To już czwarty dzień z rzędu, w którym stan odnotował rekordowy dzienny wzrost liczby zachorowań, po 5137 przypadkach w czwartek.

Liczba hospitalizacji wzrosła z 395 w czwartek do 428 dzisiaj, ale nadal jest niższa od poprzedniego szczytu stanu 851 w październiku.

Liczba hospitalizacji obejmuje 54 pacjentów na oddziale intensywnej terapii, przy czym 21 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

Obecnie jest 28 044 aktywnych przypadków wirusa, a 703 osoby zmarły podczas obecnej epidemii.

Stanowi największą liczbę aktywnych przypadków w Wiktorii od początku epidemii.

Kilka zewnętrznych ośrodków testowych prawdopodobnie zostanie zamkniętych w ciągu najbliższych kilku dni, ponieważ fala upałów przeniesie się przez cały stan.

Tasmania odnotowała kolejny dzienny skok w przypadkach Covid-19, z 137 nowymi przypadkami w stanie i jeszcze jedną osobą leczoną w szpitalu.

Stan ma teraz cztery pozytywne przypadki, które są leczone w szpitalu, bez nikogo na oddziale intensywnej terapii.

READ  Matka Madeleine McCann wróciła do pracy w NHS 14 lat po zniknięciu córki

Obecnie w kraju wyspiarskim jest 520 aktywnych spraw.

Nowe przypadki pojawiają się dzień po tym, jak premier Peter Gutwin ogłosił, że od jutra kraj ten złagodzi wymagania dotyczące testów PCR dla przyjeżdżających podróżnych.

Tasmania otworzyła swoje granice dla zaszczepionych podróżnych z hotspotów międzystanowych na początku tego miesiąca, ale wymagała dowodu negatywnego testu PCR na Covid-19 w ciągu 72 godzin przed przybyciem do stanu.

Gutwein powiedział, że od jutra przybysze będą musieli jedynie ponownie przetestować negatywny szybki antygen w ciągu 24 godzin przed podróżą do Tasmanii.

-ABC