Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przygotuj się na rozłączenie w chłodne wieczory w dni powszednie, ostrzega szef National Grid |  Wiadomości biznesowe

Przygotuj się na rozłączenie w chłodne wieczory w dni powszednie, ostrzega szef National Grid | Wiadomości biznesowe

Szef brytyjskiego operatora systemów elektrycznych i gazowych poprosił gospodarstwa domowe o przygotowanie się na przerwy w dostawie prądu między godziną 16 a 19 w dni powszednie podczas „naprawdę zimnych” dni w styczniu i lutym, jeśli import gazu zostanie zmniejszony.

John Pettigrew, szef National Grid, powiedział, że przerwy w dostawie prądu będą musiały zostać wprowadzone w „najciemniejsze wieczory” w styczniu i lutym, jeśli generatory nie będą miały wystarczającej ilości gazu, aby zaspokoić zapotrzebowanie, zwłaszcza w okresie chłodów.

W poniedziałek wygłosił swoje uwagi na szczycie transformacji energetycznej Financial Times.

Na początku tego miesiąca położyła się narodowa sieć Kraj w powiadomieniu Że wzrosły szanse na zimowy brak gazu i że w niektórych rejonach, w „mało prawdopodobnym” przypadku dostaw gazu, które nie zaspokajają popytu, może zostać nałożony planowany trzygodzinny blackout.

To pierwszy raz od czasu ostrzeżenia, że ​​odbyła się szczera dyskusja o tym, kiedy może wystąpić blackout.

W związku z rosyjską wojną na Ukrainie i sankcjami na import rosyjskiego gazu wiele krajów europejskich boryka się z niedoborami gazu. Z gazu wytwarzana jest duża ilość energii elektrycznej, co wywiera presję na krajowe dostawy energii elektrycznej w miarę wzrostu popytu w obliczu chłodów.

Wielka Brytania pozyskuje 40% energii elektrycznej z elektrowni gazowych, podczas gdy gaz ogrzewa zdecydowaną większość domów.

Chociaż Wielka Brytania nie importuje gazu z Rosji, importuje energię elektryczną i gaz z krajów europejskich, które są uzależnione od rosyjskiego gazu.

Zaplanowano kilka środków w celu uniknięcia przerw w dostawie prądu, w tym przełączenie elektrowni węglowych w stan gotowości zamiast przejścia na emeryturę, jak wcześniej planowano, oraz ustanowienie Elastyczne zgłoszenie serwisowedzięki czemu konsumenci mogą być nagradzani za niewykorzystywanie energii w okresach szczytowego zapotrzebowania.

READ  Koszty pożyczek rządowych osiągnęły najwyższy poziom od 20 lat po tym, jak Bank Anglii potwierdził, że skup obligacji zakończy się w piątek | Wiadomości biznesowe