Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewodnik po spokojnym śnie

Większość ludzi uważa, że ​​dwa stany najbardziej stymulujące do snu – obecność hałasu lub absolutny hałas. Ale istnieje szara strefa, która zapewnia więcej kolorów dla efektywnego snu.

we śnie

Zaczniemy od szumu różowego, dźwięków otoczenia, które zapewniają komfort. Pomyśl o falach uderzających w plażę lub o deszczu padającym na drewniane biurko. Aby lepiej to zrozumieć, przyjrzyjmy się zasadzie działania fal dźwiękowych. Fala dźwięku ma różne stopnie turbulencji w ruchu energii. Wibracje te są obecne w powietrzu i wodzie, a także w ludzkim mózgu. Aby wytworzyć dźwięk, fale te rezonują z określoną częstotliwością.

„Chociaż większość ludzi gra na zaletach białego szumu, różowy szum skrywa sekret wysokiej jakości snu. Wynika to z dobrej równowagi między zawartymi w nim wysokimi i niskimi częstotliwościami. Jego niższe częstotliwości są głębsze niż biały szum” – mówi Sachin Rathi „Różowy szum spowalnia fale mózgowe, co zapewnia stabilny sen przez dłuższy czas. Używaj go, aby uśpić dzieci” – mówi Rathy.

Różowy szum jest również jedną z najlepszych częstotliwości do budowania pamięci i poprawy skupienia. „Ponieważ pamięć rozwija się w głębszych stanach niż sen, wolne fale dźwiękowe są niezbędne” – mówi Rathy. Według dr Phyllis Zee, profesora neurologii na Northwestern University Feinberg School of Medicine i specjalisty od snu w Northwestern Medicine, fale te mogą być „potencjalnym narzędziem do poprawy pamięci u osób starszych i łagodzenia naturalnego spadku pamięci związanej z wiekiem”. , który to udostępnił. Analizy jako badanie pokazują, jak ważny jest sen wolnofalowy dla pamięci, zwłaszcza u osób starszych.

brązowa partia

Niskie częstotliwości dźwięku są wzmacniane brązowym szumem; Nawet więcej niż różowy szum. Ponieważ nacisk kładzie się bardziej na nuty bazowe, brązowy szum pomaga budować strukturę snu. Pomaga również złagodzić zmęczenie, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla osób skłonnych do nadmiernego myślenia. Zalecany jest brązowy szum, taki jak odgłos silnych wiatrów, grzmotów lub ulewnego deszczu. Ten rodzaj głosu może również pozytywnie wpływać na osoby z ADHD.

READ  Badanie ponownie analizuje rozpad 185Bi przy użyciu najnowszej technologii

Bez ostrzeżenia, nagle, nagle

„Niebieski szum może nie działać dla wszystkich, ale jest szczególnie skuteczny dla osób z szumami usznymi (dzwonienie w uszach) lub innymi formami stresu ucha” – mówi Rathy. Szum niebieski to grupa dźwięków o wysokim tonie. Ponieważ wyższe częstotliwości są wzmacniane, dobrze ukrywa dźwięki tła. Niebieski szum nie jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli cierpisz na niebezpieczny sen lub stany nerwowe.

zaciemniać

Wskazuje to na całkowity brak hałasu. Nazywany również ciemnym szumem, charakteryzuje się wybuchami łagodnych wysokich tonów. W większości inne częstotliwości nie mają mocy. „Wysokie tony uderzają nagle, ale nie paradoksalnie i z każdą nutą zapadamy głębiej w sen” – mówi specjalista od snu z Delhi, Roshini Sinha. Wypróbuj taśmę z przerywanym dźwiękiem dzwonka świątynnego lub gwizdania zwierząt.

różowy szum

Dobra równowaga między wysokimi i niskimi częstotliwościami. Niższe częstotliwości w szumie różowym są głębsze niż w jakimkolwiek innym szumie kolorowym, a zatem są cichsze.

Słuchać

Fale uderzające w plażę
✥ Deszcz padający na drewniany stół

Korzyści

✥ sen się uspokaja
✥Poprawia koncentrację

brązowy szum

Niższe częstotliwości dźwięku są wzmacniane w szumie brązowym. Z tego powodu pomaga w budowaniu odpowiedniej struktury snu do snu, czyli tzw. Różne etapy snu.

Słuchać

silny dźwięk wiatru
grzmot

Korzyści

✥ Uspokaja zmęczony umysł
✥ Może pomóc zmniejszyć objawy ADHD

niebieski szum

Zbudowany na wyższych częstotliwościach. Dobrze ukrywa dźwięki tła.

Słuchać

✥ dzwonki dzwonią
fajerwerki

Korzyści

Skuteczny dla osób cierpiących na szumy uszne (dzwonienie w uszach) lub inne formy przeciążenia uszu

czarny szum

Całkowity brak hałasu, z wyjątkiem nagłych fal dźwięków.

Słuchać

✥ gong świątynny
✥ syczenie zwierząt

Korzyści

✥ Pomaga zapaść w głębszy sen znacznie szybciej niż inne rodzaje hałasu.