Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewodnik Fair Go po ubezpieczeniach w nowym świecie podróży Covid

Plany podróży zagranicznych można odwrócić do góry nogami, zanim podróżnik opuści kraj – Fair Go Pokazuje, czego Covid potrzebuje podróżnych i jakie firmy będą to oferować.

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje obecnie ochronę Covid w ramach swoich pakietów ubezpieczeniowych.

Może to obejmować:

  • Lot odwołano po pozytywnym wyniku testu na Covid i braku możliwości wejścia na pokład samolotu
  • Pozytywny wynik testu podczas podróży i konieczności zmiany lotów oraz opłacenia dodatkowych posiłków i zakwaterowania
  • Wydatki medyczne związane z COVID

AA Travel, Southern Cross, Tower, CoverMore i ich partnerzy Air New Zealand, AMI i State obejmują wszystkie trzy scenariusze — chociaż niektóre dotyczą tylko planów all-inclusive.

1 Ubezpieczenie obejmuje tylko koszty leczenia, a TINZ nie pokrywa niczego związanego z Covid.

Większość firm ubezpieczeniowych będzie wymagać od kogoś pełnego szczepienia, ale inne, takie jak Allianz Partners, obejmą nieszczepionych podróżnych, ale tylko wtedy, gdy nie jest to wymagane przez linię lotniczą, z którą podróżują, lub kraj, do którego przylatują.

Żadna firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie nie zapłaci, jeśli kraj zostanie zablokowany lub jeśli wakacje są obarczone wysokim ryzykiem.

Witryna Departamentu Podróży i Spraw Zagranicznych, SafeTravel, zawiera listę wszystkich krajów na świecie i informuje, do których krajów można bezpiecznie podróżować, a które są obszarami „zakazu podróżowania”.

Dyrektor generalny Insurance Council, Tim Grafton, mówi, że chociaż ludzie mogą spodziewać się wyższych składek za ubezpieczenie podróżne ze względu na zwiększone ryzyko stwarzane przez wirusa Covid, „jest to bardzo przystępne cenowo”.

Grafton zauważa również, że jeśli ktoś zgłosi roszczenie, będzie musiał pokazać wyniki nadzorowanego testu, aby udowodnić, że ma Covid.

Firmy ubezpieczeniowe doradzają wszystkim klientom sprawdzenie treści polisy, aby w pełni zrozumieć, jak ich chronić.

Lubisz tę historię? Śledź Fair Go dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram I TIK Tok.

READ  Liczba zgonów z erupcji wulkanu w Indonezji wzrasta do 13