Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przekształcenie zysków z frackingu w państwowy fundusz majątkowy w ramach planu napędzania wzrostu

Przekształcenie zysków z frackingu w państwowy fundusz majątkowy w ramach planu napędzania wzrostu

Źródło bliskie dyskusji na temat funduszu powiedziało, że może on być częściowo finansowany z opłat licencyjnych ze szczelinowania oraz wydobycia ropy i gazu w regionie. Morze Północne.

Skarb Państwa ma nadzieję na uzyskanie znacznych wpływów podatkowych z wydobycia gazu łupkowego po moratorium jacob reaes mog lift na szczelinowanie hydrauliczne, Sekretarz Biznesu, w tym tygodniu.

Zgodnie z planami zaproponowanymi przez ówczesną premier Theresę May w 2016 r. tantiemy zostałyby częściowo przeniesione do „Funduszu Rock Wealth”, który miałby wydawać pieniądze w obszarach wokół studni szczelinowych, zmniejszając w ten sposób wewnętrzny sprzeciw.

The Telegraph rozumie, że nowy fundusz ma działać szerzej w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii.

Norwegia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Kuwejt już wspierają państwowe fundusze majątkowe z zysków z ropy naftowej i gazu, chociaż wiele innych działa z rezerwami walutowymi lub nadwyżkami bilansu płatniczego.

Wielka Brytania nigdy nie prowadziła państwowego funduszu majątkowego, ale jest właścicielem UK Business Bank, który został utworzony w 2014 r. w celu udzielania kredytów małym i średnim przedsiębiorstwom, które mogłyby zostać włączone do funduszu.

W piątek Kwasi Quarting, Sekretarz Skarbu, Ogłoś zmiany Aby ograniczyć opłaty na fundusze emerytalne DC, aby zachęcić do większych inwestycji w długoterminowe klasy aktywów niepłynnych.

W ubiegłym roku Financial Conduct Authority (FCA) zatwierdził nowy fundusz, Long-Term Asset Fund, w tym samym zamiarze.

Osoba zaznajomiona z planami utworzenia państwowego funduszu majątkowego powiedziała, że ​​wpływ gospodarczy inwestycji państwowych byłby podobny do obecnego funduszu aktywów długoterminowych (LTAF) „na stymulanty”.

Drugie źródło stwierdziło, że SWF będzie „znacznie bardziej lewarowanym wehikułem inwestycyjnym” niż LTAF i będzie „lepszym sposobem na pozyskiwanie pieniędzy niż tylko emisja obligacji”.

Rentowności brytyjskich obligacji skarbowych wzrosły po ogłoszeniu w piątek planu wzrostu pana Kwartenga, w miarę wzrostu kursu funta brytyjskiego. Spadł do 37-letniego minimum w stosunku do dolara.

READ  Umowa została podpisana z Cordiant Digital Infrastructure Limited na zakup Emitel