Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeglądarka DuckDuckGo nie będzie oparta na żadnej technologii Chrome

Digital Trends może zarabiać prowizję przy zakupie za pośrednictwem linków na naszej stronie internetowej.

DuckDuckGo, popularna wyszukiwarka ukierunkowana na prywatność, opracowuje własną przeglądarkę na komputery, jak wspomniałem ZDNet. Jednak tym, co sprawia, że ​​przeglądarka DuckDuckGo jest wyjątkowa od innych „przeglądarek prywatności”, jest to, że nie będzie ona oparta na Chromium. Jest to najnowszy produkt firmy, który zachęca użytkowników do przechodzenia z produktów Google, takich jak Chrome.

Prawie każda popularna przeglądarka komputerowa jest oparta na Chromium, projekcie open source, który obsługuje Google Chrome, Microsoft Edge, Brave i wiele innych.

Nie możemy się doczekać tego, co nadejdzie w 2022 roku. Zwróć uwagę na nową aplikację komputerową, która zapewnia prywatność i amp; Szybkość naszej aplikacji mobilnej (nareszcie!) na komputerze. Najpierw spójrz tutaj. pic.twitter.com/C6kgtCthAo

i[مدش]. KaczkaKaczkaGo 21 grudnia 2021

Jeśli więc firma nie używa Chromium, czego będzie używać? Cóż, według Alison Johnson, w Wywiad z The Vergerzucić trochę światła na ich plany. Powiedziała:

„MacOS i Windows oferują teraz interfejsy API przeglądania stron internetowych (WebView/WebView2), których może używać każda aplikacja do przeglądania strony internetowej. Właśnie tego użyliśmy do zbudowania naszej aplikacji komputerowej.”

Z perspektywy laika, DuckDuckGo opracowuje natywne aplikacje dla głównych systemów operacyjnych, które zasadniczo uruchamiają w nich przeglądarkę. Budowanie aplikacji od podstaw pozwala firmie zoptymalizować aplikację pod kątem systemu, pozostawiając za sobą wszystkie nadprogramy, które narosły na Chromium przez lata. Możesz znaleźć dokładniejsze WebView wyjaśniono tutaj.

Oznacza to jednak tworzenie wielu aplikacji, aby uzyskać najlepsze wrażenia w każdym systemie operacyjnym. Z drugiej strony Chromium może obsługiwać wszystkie główne systemy operacyjne. Tworzenie w pełni natywnych aplikacji wymaga większej siły roboczej, czego Microsoft nauczył się na własnej skórze dzięki Microsoft Edge.

READ  Jak uzyskać aktualizację systemu Windows 10 z maja 2021 r. (21. poł.)

Jednak DuckDuckGo ma całkiem niezłą przyczepność. Wyszukiwarka stała się wirusowa, a teraz ponad 9% populacji USA korzysta z niej za pośrednictwem Google.

Udoskonalenia produktów napędzają nasz rozwój, czyniąc DuckDuckGo najczęściej pobieraną aplikacją do przeglądania na Androida na naszych głównych rynkach i drugą na iOS, co zaowocowało ponad 150 milionami pobrań naszych aplikacji i rozszerzenia od 2018 roku.https://t.co/gWuqYgjPRJ

i[مدش]. KaczkaKaczkaGo 21 grudnia 2021

Firma jest również otwarta na temat wrogość do google. Prezes, Gabriel Weinberg, Dużo o niej mówi na Twitterze. Wprowadził również funkcje w swojej aplikacji mobilnej, które osłabiły wysiłki Google w zakresie gromadzenia danych. Aplikacja wyłącza śledzenie aplikacji, co uniemożliwia eksploratorom danych, takim jak Facebook i Google, zbieranie danych podczas korzystania z innych aplikacji.

Przy tak dużej mocy tworzenie niestandardowej przeglądarki wydaje się naturalnym kolejnym krokiem dla firmy. Tego też Weinberg wydaje się być przekonany. „…w porównaniu z Chrome”, powiedział, „aplikacja komputerowa DuckDuckGo jest czystsza, bardziej prywatna, a wczesne testy wykazały, że jest również znacznie szybsza!”

Rekomendacje redaktorów