Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przegląd krajów: 62 projekty hotelowe w książkach w Polsce [Infographic]

Według bazy danych budowlanych TOPHOTELPROJECTS, w całej Polsce funkcjonują obecnie 62 nowe projekty hotelowe, w szczególności Hilton Garden Inn.

Nasi badacze podają, że w całej Polsce działają już 62 nowe hotele z 12 314 pokojami. Dowiedz się więcej o nadchodzących startupach.

Coroczne otwarcie hotelu w Polsce

Przewiduje się, że do 2021 r. ruszy 35 projektów, a w Polsce pojawi się 7422 nowych pokoi, z których dziewięć jest już w fazie przed otwarciem. W 2022 r. planowanych jest jeszcze 15 otwarć, a w 2023 r. kolejne trzy. Do 2024 r. i później do tej pory opracowano dziewięć projektów.

Ogólnie rzecz biorąc, koncentracja na polskich deweloperach hotelowych jest widoczna w przypadku czterogwiazdkowych projektów, które stanowią 50 z 62 planowanych otwarć, które zarejestrowaliśmy. Pozostałych 12 jest w polu pięciogwiazdkowym.

Największe marki rozwijają się w Polsce

Hilton Worldwide stymuluje wzrost na polskim rynku, a dwie jego marki są najbardziej aktywne w kraju.

Na szczycie listy znajduje się hotel Hilton Garden z siedmioma otwarciami i łącznie 1050 pokojami, a Hilton Hampton otwiera pięć hoteli z 700 kluczami. Marka Mercury Hotel Accord tworzy nasze trzy najlepsze lokalizacje, na cześć pięciu proponowanych projektów, z łącznie 765 pokojami.

Najlepsze plany hotelowe w Polsce

Merkury to miasto Kraków Fabricna, Zbudowany na terenie dawnej gorzelni we wschodniej części Krakowa i uruchomiony w II kwartale 2021 roku. 100-pokojowy hotel jest częścią Planu Inwestycyjnego Krakowskiej Fabryki Miejskiej, w skład którego wejdą budynki parku biurowego Fabricna, powierzchnia mieszkalna oraz dwa zabytkowe budynki, które całkowicie zrewitalizują Hotel Mercury. Cała inwestycja będzie certyfikowana jako prime, podkreślając zaangażowanie dewelopera INTER-BUD i architekta IMB Asymmetry w praktyki zrównoważonego budownictwa.

W połowie drogi między Warszawą a Łodzią działają Ronson Development i Global City Holdings Park Polski Projekt. Styl życia będzie obejmował park wodny, hotele z bungalowami i pokojami w stylu cabana oraz centrum konferencyjne. Pierwszym obiektem będzie Polish Park Hotel z 240 pokojami – III kwartał 2021 Data premiery Pencil oferuje -3600 m2 powierzchni konferencyjnej, w tym 1150 m2 sali balowej.

READ  Polska rządząca prawicowa koalicja traci większość w parlamencie UE Katolicki Mateusz Moraveki Senat RP

Ostatnie, ale nie mniej niż 14 pięter Crown Plaza Kosoprek Resort Zbudowany przez Baltic Wave SP i Soledanc Polska, 200 metrów od wybrzeża jednego z najsłynniejszych polskich kurortów. Znajdzie się w nim 468 condo-apartamentów i basen bez krawędzi, kompleks basenów krytych, strefa zdrowia i spa, bar widokowy oraz kawiarnia i restauracje. Otwarcie w IV kwartale 2021 roku, w hotelu znajdzie się również sala konferencyjna dla 500 gości.