Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przedłużone zamknięcie bańki Transtasman, kraje w pogotowiu الدول

Rząd Nowej Zelandii przedłużył zerwanie bańki Transstasmana z australijskim stanem Wiktoria o kolejne siedem dni.

„Chociaż ogólne ryzyko dla Nowej Zelandii jest niskie, dzisiejsza rada urzędników ds. zdrowia publicznego w Nowej Zelandii jest taka, że ​​wstrzymanie podróży powinno być kontynuowane” – powiedział dziś minister odpowiedzi Covid-19, Chris Hepkins.

Dodał: „Rząd stosuje ostrożne podejście, kontynuując pauzę, która zostanie ponownie rozpatrzona w następną środę”.

Obecnie istnieją 93 przypadki związane z wybuchem epidemii w Greater Melbourne, rozłożone na cztery skupiska. Śledzenie kontaktów zidentyfikowało ponad 15 000 bliskich kontaktów.

Przypadki w największej epidemii w Melbourne są genetycznie powiązane z przypadkami sprowadzonymi z zagranicy, ale co najmniej trzy nie są jasne, w jaki sposób złapano wirusa.

Obywatele Nowej Zelandii, stali mieszkańcy, osoby z ulgami humanitarnymi i krytyczni pracownicy nadal będą mogli wchodzić na pokład lotów Green Zone do Nowej Zelandii z Melbourne – ale będą potrzebować negatywnego testu przed odlotem w ciągu trzech dni od wylotu.

Nie będą musieli być izolowani ani testowani po wylądowaniu w Nowej Zelandii.

NSW i QUEENSLAND W OSTRZEŻENIU

Dwa stany australijskie są w pogotowiu dla Covid-19 po tym, jak zarażona kobieta i jej mąż z Victorii, epicentrum ostatniej epidemii w kraju, podróżowali przez stany Nowej Południowej Walii do Queensland, odwiedzając po drodze dziesiątki miejsc.

Dzisiaj wydano nowe ostrzeżenie dla podróżnych z obszaru Kiwi do tych stanów po tym, jak para naruszyła blokadę miasta.

Władze Nowej Południowej Walii i Queensland spieszą się, aby prześledzić bliskie kontakty i zidentyfikować gorące punkty wirusowe. Para może ponieść zarzuty karne za naruszenie ograniczeń granicznych Covid-19.

44-letnia kobieta uzyskała pozytywny wynik testu na Covid-19 raz w Queensland, a jej mąż od tego czasu uzyskał wynik pozytywny, poinformowały władze pod koniec środy.

Jednak Chris Hepkins powiedział, że podróż bez kwarantanny do Queensland i Nowej Południowej Walii będzie kontynuowana, ponieważ ryzyko dwóch nowych pozytywnych przypadków w Queensland jest uważane za niskie.

READ  Milenialsi pięknie przegrywają wojnę kulturową i wiemy o tym

Każdy, kto przebywał w miastach Dubbo, Forbes, Gillenbah lub Moree w stanie NSW między 1 a 5 czerwca lub w Queensland w Toowoomba, Caloundra, Buddina i Baringa między 5 a 8 czerwca, powinien sprawdzić stan zdrowia Queensland i NSW w celu identyfikacji, czy znajdują się w dowolnych interesujących miejscach.

Każdy, kto znajduje się w lokalizacjach o wyznaczonych godzinach, powinien zadzwonić na infolinię Healthline pod numer 0800358 5453, poddać się testom i izolować się, dopóki nie wrócą z wynikiem negatywnym.

Nie mogą również podróżować do Nowej Zelandii w ciągu 14 dni od ekspozycji.

Jedna nowa sprawa w MIQ

Istnieje jeden nowy przypadek Covid-19 w Nowej Zelandii w kontrolowanej izolacji, który należy zgłosić dzisiaj, a żaden w społeczności.

Dzisiaj nowy przypadek podróżował przez Singapur i został wykryty w teście trzeciego dnia.

Wczoraj pojawiły się dwa nowe przypadki Covid, a osoba z koronawirusem jest leczona w szpitalu Middlemore po przeniesieniu z obiektu Jet Park Hotel MIQ w poniedziałek wieczorem.

Trio Melbourne

Trzy osoby z Melbourne znajdują się w samozarządzającej izolacji po wprowadzeniu w błąd urzędników co do tego, skąd podróżują.

Grupa podróżowała z Australii do Nowej Zelandii przez Sydney i nie ogłosiła, że ​​początkowo przybyła z Melbourne w stanie Wiktoria.

Rozumie się, że planowali wziąć udział w pogrzebie podczas pobytu w Nowej Zelandii.

Dyrektor generalny ds. zdrowia w Nowej Zelandii, dr Ashley Bloomfield, powiedział wczoraj, że odpowiednie agencje graniczne dokonają przeglądu operacji, chociaż wydaje się, że jest to wynikiem „rozczarowujących działań” trzech zaangażowanych osób.

Testy na Covid-19 były negatywne i dziś mają odbyć trzydniowy test. W tym momencie nie jest jasne, czy po naruszeniu przepisów obu krajów spotkają się z jakimikolwiek zarzutami w Nowej Zelandii lub Australii.

– New Zealand Herald i Reuters